Margo Kivila. Palume kommentaari.

Pooldan kanepi legaliseerimist ohutuma alternatiivina alkoholile. Kahjuks aga Eesti avalik meedia tegeleb tõe avaldamise asemel pigem demoniseerimisega ja mulje, mis paljudele kanepist on jäänud, on tõest päris kaugel.

Pöördun avalikult pealtnägija saadetes 29.10.2014 ja 06.11.2014 osalenud Põhja Prefektuuri narkokuritegude talituse juhtivuurija Margo Kivila poole. Palun Teil anda kommentaar, et kas inimene on endale ja teistele ohtlikum kanepi või alkoholi mõju all. Kindlasti on teile kättesaadavad sellel teemal statistika ja teadusuuringud, mida meie peavoolumeedia ei ole kajastanud. Kindlasti on ka Eesti Politseil kuhjaga kogemusi. 

Millegipärast on minule mulje jäänud, et kanepi tarvitajaid peab politsei hoolega taga otsima ja seesama kanepi tarvitamine nagu olekski ainus pahategu. Alkoholi joove seevastu toob tihti ise end politsei vaatevälja ja seda päris erinevates valdkondades. NCADD (National Council on Alcoholism and Drug Dependence) andmetel on alkohol faktoriks 40% vägivallakuritegudes. Kuidas on lood meil siin Eestis?

Tahaksin ka tähelepanu juhtida sellele, et 29. oktroobri Pealtnägijas rääkisite, et soovite kanepi kättesaadavuse teha võimalikult raskeks ja nädal hiljem 6. novembril tegite terve loo sellest, kuidas üks õnnetu hakkas kasutama kordades ohtlikumaid sünteetilisi kannabinoide, sest ei saanud naturaalset kuskilt kätte. Mõttekoht?

Jah, meil ei ole spice veel nii levinud, sest te pole veel suutnud naturaalse kanepi levikut selleks vajalikul määral piirata. Kui te aga oma survet ei nõrgenda, siis varem või hiljem kuuleme ka esimestest surmadest, millest mitmeid oleks saanud ära hoida. Räägite ju otse, et ajate hoolikalt taga illegaalset kanepit, mis on sama raha eest ohutum ja nõrgema toimega, kui seaduslikud sünteetilised alternatiivid. Vast ei ole asi ainult minus, kuid ma ei näe kanepi keelustamises loogikat, mis arvestaks kodanike huve.

Kanepit kasutas saates osalenud noormees ju väidetavalt suhtemuredele leevenduse osimiseks. Kuidas suhtemurede uputamine viinapudelisse tihti lõppeb, on vast juba kõigile teada- tänapäeval nimetatakse seda unes kõndimiseks.

Kui te olete tõesti teemaga kursis, siis palun vastake ka küsimusele, kas kanepi legaliseerimine suurendaks kangemate narkootikumide tarbimist? Kui väidate, et kanep on kangemate aineteni jõudmise põhjus, mitte lihtsalt üks vaheetapp, mis sai alguse juba alustades alaealisele samuti keelatud tubakast ja alkoholist, siis kajastaksin teie arvamust rõõmuga rahvusvahelises meedias. Seda kõrvuti koos meie ajakirjanduses ilmunud artiklitega, mis väidavad, et kanep on täpselt sama ohtlik ja sõltuvusttekitav, kui heroiin. Uuring, millele need artiklid tuginesid väitis hoopis midagi muud aga see polegi ju oluline, sest suur osa rahvastikust ikka veel usub seda, mida talle ette söödetakse.

Margo Kivila- kui olete juba võtnud eesmärgiks rahvast harida, siis kindlasti sooviksid paljud sellest teemast natuke rohkem teada.

Palume kommentaari avaliku meedia vahendusel.

Ja Mihkel Kärmas, teile ka üks küsimus- kuidas te suudate nii tõsise näoga nii rumalat juttu ajada?