Pajupuu päästmine

Haabersti ringristmiku läheduses ja paldiski mnt 161 kortermaja ees asuva imelise pajupuu päästmine. Päästame koos selle hiiglasliku ja orienteeruvalt 100-150 aastase elujõulise pajupuu! Säilitame selle suursuguse emapuu, näiteks väikese platsiga tema ümber koos pingikestega. Tee ehituseks on piisavalt ruumi mõlemal pool teed. See puu on tõesti eriline, tüve ümbermõõt on 4,3 meetrit.

Ristmiku projekti jaoks on vaja maha võtta olemasolevad elusjõus puud, et sinna samasse istutada uued noored puud. Minu jaoks kõlab see täitsa jaburalt. Uus väike puu asendab olemasolevaid puid alles 50-500 aasta möödudes. Projekteerimisel pole arvestatud olemasolevate puudega ja enamus puid oleks saanud kergesti päästa.

See pajupuu on siin olnud ammu enne meid ja teda jätkub ka mitmete järgnevate põlvede rõõmuks. Vajame selleks meie kõigi allkirju, kes vähegi hoolib keskonnast, puudest ja oma tervisest, see kindlasti tegutseb ka vastavalt.


Pajupuul muideks rohkem hääli kui õismäe linnaosa vanemal.
Toetusi lisandub iga päevaga juurde! Tänud meile kõigile :)

Rohkem infot:

Hingetee - Emapuu

Haabersti pajupuu kultuuripärand (Google maps)

 

leinapaju.jpg

pajupuu3.jpg

 

Kas me näeme loodust elavana, sõbrana ja oleme talle toeks ning hoolime temast nagu EMA hoolib oma tütrest, oma pojast? Kogu loodus on elav, loodus on veel enam.

Kui taimed oleks meie nägu ja käituks me sarnaselt, kas siis oleksime rohkem sõbralikud ka temaga ja meie maakese emaga?

Loodustunnetus on enese tunnetuse tunnetus. Vaatame tõele näkku ja tunnistame, et me oleme looduse osa. Osa sellest suurest, osa sellest imelisest loodu loodust.

Seda imelist loodut loome me lisaks minana ka grupina, riigina, maailmana, universumina. Taipame ja tõuseme ühiselt. Teeme seda vastandumiseta, võttes kõik omaks, nagu antud hetke situatsioonis ta igaühes on.

Saame võtta ka vastandumise omaks, võtame kõik omaks ja oleme ise kohal, oleme südame kohal, et tervikuna koos sageduses tõusta. Teeme seda kohe, nüüd kohe. Ma tean, et sina ja mina oskame ja teame kuidas seda teha, äratame ta taas.

Suudame näha igat inimest ja kogu elavat loodust enda osana, osana tervest tervikust.

Laseme lahti eraldatuse illusioonist. Laseme lahti kõik arusaamad, ka kes me antud momendil oleme. Me oleme, kes me usume, et me oleme.

Oleme valgus ja heli, oleme vesi, oleme elav loodus, oleme loodus inimesed, oleme üks tervik!

Oleme emapuud, uuendajad, järelpõlve hoidjad.

---
Nõukogude ajal - 1986.a - on hõberemmelga koduks olevat Väike Õismäe elurajooni parkasumi planeeringut ja selle miljööväärtust kõrgelt 280 miljonit inimese rahvaste esindajate poolt (sh tänane Eesti Vabariik) tunnustatud.

Väike Õismäe on Eesti Projekt arhitektide Mart Port, Malle Meelak, Inessa Põldmäe, Kalju Luts Nõukogude ajal parkasumina planeeritud 45 000 elanikuga makrorajoon- >50% haljastusega elamuala -, mille sarnast mammonat väärtustava kauboikapitalismi tingimustes ei ole võimalik korrata.

Tunnusta eluslooduse väärtust ning loodusläheduse vajalikkust moodsas linnaruumis.  Tunnusta ilmselt juba enne Tsaari ajast kasvanud, Wabariigi ja Nõukogude ajal säilitatud pajupuu koduks oleva Väike-Õismäe parkasumi planeeringu miljööväärtust ja aita säilitada seeläbi keskkonna ja kultuuriväärtusi! 

Sinu toetusega teeme ettepaneku Muinsuskaitseametile täna registris 20. sajandi arhitektuurimälestisena oleva VÕ planeeringu kaitse alla võtmiseks miljööväärtuslikuna (planeering ja hoonestusmahud) ühes ajategurist seni puutumata jäänud väärtusliku pajupuuga.