Traditsioonilise kristluse manifest

Võtke petitsiooni autoriga ühendust

Arutelu teema on petitsiooni Traditsioonilise kristluse manifest jaoks automaatselt loodud.

Hellat

#151 Kristlased ise ei tee vahet inimese ja inimese vahel, kõik pannakse ühte patta. Ja kelle austuseks s

2011-09-30 10:38


Külaline

#152

2011-09-30 10:47

Roomlastele 10.ptk.See on ususõna, mida me kuulutame.
9Kui sa oma suuga tunnistad, et Jeesus on Issand, ja oma
südames usud, et Jumal on ta üles äratanud surnuist, siis sind
päästetakse,
10sest südamega usutakse õiguseks, suuga aga tunnistatakse
päästeks.
11Sest Pühakiri ütleb: "Ükski, kes usub temasse, ei jää
häbisse."
12Ei ole ju erinevust juudi ja kreeklase vahel, sest seesama
Issand on kõikide Issand, rikas kõikide heaks, kes teda appi
hüüavad.
13Sest igaüks, kes hüüab appi Issanda nime, päästetakse.
14Kuidas nad siis saaksid appi hüüda teda, kellesse nad ei
ole uskunud? Aga kuidas nad saaksid uskuda sellesse, kellest nad
ei ole kuulnud? Kuidas nad saaksid kuulda ilma kuulutajata?
15Kuidas aga saadaks kuulutada, kui ei olda läkitatud? Just
nagu on kirjutatud:

"Kui kaunid on nende jalad,
kes kuulutavad head rõõmusõnumit."
Sohvi

#153 Re: Petitsioonid

2011-09-30 11:08

#146: Kaido Soom - Petitsioonid

K. Soom "Pigemini sünnib neist petitsioonidest kirikule kahju, sest väliskommunikatsioonis jääb kirikust küll ikka väga imeliku organisatsiooni mulje"

Nõus. Võime ka manifesteerida, et Päike tõuseks idast, või et Päike üldse tõuseks. Kui kellegi usukindlus sellest turgutatud saab, miks mitte. Aga vajalik see pole.

 

Jaan S.

#154 Re: Petitsioonid

2011-09-30 11:34

#146: Kaido Soom - Petitsioonid Pigemini sünnib neist petitsioonidest kirikule kahju, sest väliskommunikatsioonis jääb kirikust küll ikka väga imeliku organisatsiooni mulje, kes ei tea ise ka mida tahab ja on pidevalt tülis ning suhtleb oma juhtidega petitsioonide vahendusel.

Sellest ei sünni kahju, imeliku organisatsiooni tiitel on kirku algusest saadik küljes olnud. Pigem ma kahtlustan et selle sügise ja ehk ka kevadised leerid on suuremad, ma võin eksida, kuid olen selles suhtes optimistlik. Kui ei ole, siis seda enam on vaja mõista miks isegi näiteks see manifest ei too rahvast kirkusse kui see on tõene ja kuulutab õiget õpetust.


Külaline

#155

2011-09-30 11:52

Kirik on saanud oma autoriteedi Jumalalt ja meie Lunastajalt Jeesuselt Kristuselt. Kirik kaotab selle, kui ta mugandub ajastu pahede tasandile.

Külaline

#156

2011-09-30 11:58

Tänan petitsiooni koostajaid.

Külaline

#157

2011-09-30 12:12

Vaata Armastus jääb.Jumal on armastus.Kas näed?
EELK assessor Ove Sander

#158

2011-09-30 12:17

Tänan traditsioonilise kristluse manifesti koostajat Kristjan Luhametsa ja kõiki, kes nimetatud manifesti oma allkirja või palvetega on toetanud. Tegu on teoloogiliselt piisavalt korraliku tekstiga, mis väljendab hästi kristluse sügavaimat olemust - Kristus on surnud meie pattude eest ning seesama arm juhib meid meeleparandusse ja igavesse ellu. See on kiriku kuulutuse ja meie tunnistuse kindel alus. Julgustan oma ametivendi- ja õdesid, samuti kõiki õdesid ja vendi Kristuses selle manifestiga liituma. Väljendugu selles meie austus Jumalale ja ustavus Tema kirikule.
eering officinalis
Külaline

#159 Roomakatoliiklik vaade

2011-09-30 12:55

Kirik peab olema kindel oma põhimõtetes ega tohi prostitueerida sekulaarsete moevooludega.....
Ise roomakatoliiklane kus need põhimõtted on veel maksvad.


Külaline

#160 Kristus

2011-09-30 12:56

Äärmiselt rumal on taguda pähe traditsiooniga, Kristus on ammugi nördinud meie rumalusest, me tapame maad, mille tema on loonud, milleks peaks ta meist veel hoolima...l
Agu Niinepuu

#161 Re:

2011-09-30 14:45

#2: Jaan Lahe -

Mis on Kristlase elu sisu? Kas yritada t2ita Jumala seadust enda pingutustega, v6i elada vastavalt elu Vaimu seadusele, mis on Kristus neis, kes on ta vastu v6tnud? Selleks, et elada vastavalt Jumalale, peab iga kristlane aktiivselt olema Jumalaga kontaktis, samuti vajab ta osadust nendega, kes jagavad seda sama elu- Kristust eluandva Vaimuna. Pean veel ytlema, et Kristuse sees ei ole rahvusi, inimeste traditsioone, kultuuri, keeli, samuti mitte erinevaid 6petusi. Kahjuks on Kristlased isekeskis t2ielikult l6hestunud, p88ratakse t2helepanu erinevatele 6petustele, vaimuandidele, hoitakse kinni religioonist, traditsioonist, inimeste p2rimusi. Samuti on l6hestumist rahvuslikul ja keelelisel pinnal. Kristlased ei pea mitte arutama seda, kas v6i mitte lubada yht v6i teist pattu, vaid peavad p88rduma Kristuse poole. Siis on v6imalik ka yhtsus.

Mairu

#162 Meenutusi ajaloost!

2011-09-30 14:52

Ma olen selle manifesti punktidega nõus. Kuid ma ei saa ütelda kirik, kui mõeldakse kogudus, ja kogudus, kui mõeldakse kirik. Kirik on hoone, või siis tõesti organisatsioon. Jeesuse kogudus on midagi muud, ja tõelisele Jeesuse kogudusele polekski vaja kirikut.
Sest mida tegi varakristlaste ajal Kirik? Kirik pidas ennast Jumalast suuremaks autoriteediks, kas keegi mäletab? Tolle aja kirik isegi ütles selle kirjalikult välja, et nemad on suurem autoriteet. Ja praegu tundub, et hakkab sama olukord tekkima. Kui tollal väänati aegasid, ja muudeti Hingamispäev paganate päeva peale, päikesepäeva peale, siis nüüd tahetakse amoraalsus kirikutesse tuua.
Mina usun, et kogudus on väärt ainult siis midagi, kui peetakse Jumala seadust absoluutseks ja täiuslikult õigeks.
Ma pole näinud ühtegi teist usundit, mis üritab niiväga muganduda ja ühiskonda sisse sulada, selline teguviis saab olla ainult kuradist.
ääremärkus

#163 Re: +

2011-09-30 15:10

#127: Orenti - + 

 Kôike annab üle küsida, venitades seejuures sinna-tänna ja oma arusaamale vastavaks. Aga palu patuse palve päästeks, palu Püha Vaimu ristimist, koge Tema isiklikku ligiolu ja siis loe Piiblit. Siis näed, mida Jumal sulle ütleb:)


Külaline

#164

2011-09-30 15:58

olen traditsioonide poolt. Midagi peab siin meie elus oelma ka püsivat
Virmaline

#165 hullud

2011-09-30 16:06

Kirik on hulluks läinud, ajavad oma joru, mõtlemata , et maailma on hukatuse äärel.
ivopill

#166 Vive l'amour, vive la compagnie!

2011-09-30 16:08

On saabumas ajalooline hetk. Jälgige numbreid.

Külaline

#167

2011-09-30 16:20

See on täiesti õige manifest, aitäh koostajale! Tagasi traditsioonilise kristluse juurde. Teen veel omalt poolt täiendava ettepaneku EELK kui tarbetu laiali saata ning ühineda tagasi Püha Rooma Katoliku Kiriku rüppe, mis on traditsioonilise kristluse algallikas ja läte.
Jaan S.

#168 Re: Vive l'amour, vive la compagnie!

2011-09-30 16:32

#166: ivopill - Vive l'amour, vive la compagnie! Jälgige numbreid.

Mida on seal võrrelda "Usume Andrus Veerpalu" 66628 tulemusega? Hale vari ja veel haledam vari on humanistlik manifest numbrite kontekstis kuna jääb kolmandaks selles võrdluses. Teeme Ära suudab ka rohkem prügipunkte genereerida kui need õilsad manifesti toetajad kokku allkirju saavad.

Kohalik suusavõistlus kui ei osata numbritest edasi mõelda. Nutune - ei muud midagi...

ivopill

#169 Re: Re: Vive l'amour, vive la compagnie!

2011-09-30 16:49

#168: Jaan S. - Re: Vive l'amour, vive la compagnie!

после драки кулаками не машут...Seda tahaksin ma Jaan S. sulle ütelda. Ja - ära ometigi pahandu, kui mõni inimene ka väikestest asjadest rõõmu oskab tunda.
Jaan S.

#170 Re: Re: Re: Vive l'amour, vive la compagnie!

2011-09-30 17:01

#169: ivopill - Re: Re: Vive l'amour, vive la compagnie! после драки кулаками не машут

Ei ma pahanda pisikeste rõõmude pärast, ma pigem ülearu tõsine ja tõesti peaks teemasid suurema huumoriga võtma. Kuid absurdihuumor teeb keele kibedaks ja ei tea kas naerda või nutta. Katsun edaspidi käsitleda neid teemasid vabamalt ning tegeleda oma väikeste rõõmudega. Kollektiivsed võidud tuleb maha matta ja "rusikad" kenasti tasku tagasi lükata. Aga kirjutamise hetkel ei olnud veel nokouti tulnud, oli üsna lähedal, lihtsa arvutuse tulemusena oli tõenäosus peksa saada suur.

Kuidas karikas üle antakse?

...

#171 Re: Vive l'amour, vive la compagnie!

2011-09-30 17:17

#166: ivopill - Vive l'amour, vive la compagnie!

Pisut imelikud enestele ei tundu oma väiklasevõitu võistlusega?

Üks ja sama kirik ju.

ivopill

#172 Re: Re: Vive l'amour, vive la compagnie!

2011-09-30 17:22

#171: ... - Re: Vive l'amour, vive la compagnie!

Ei, milleks? Võistlevad ka Flora ja Levadia, ega nad sellepärast lepitamatud surmavaenlased pole. Mida sina siin väiklast näed? Kummalgi oma seisukoht, eks igal ole hea meel, kui tema postulaadid rohkem toetust leiavad.


Külaline

#173

2011-09-30 17:22

Üks ja sama kirik ju.

-

just. samas, kui te vaatate nt vaimulike kuuluvust eri parteidesse, paljud on irl-s, osa hoopis sotsdemis, mõni on reformis, oli neid kes rahvaliitlased, ivopill vist on keskerakond jne, siis ei olegi väga imestada, et nii ilmalikus poliitikas kui ka kirikuelus on vaated sageli lausa vastukäivad. inimloomus on juba kord põnev :)

ja nt kristlike demokraatide hulgas vist polegi eelk vaimulikke. ka huvitav.

Külaline

#174

2011-09-30 17:24

ses suhtes on eestis olev katoliku kirik täitsa tore, sealsed preestrid vähemasti ei flirdi ilmaliku võimuga ja parteidesse ei kuulu.

Külaline

#175

2011-09-30 17:40

Igat puud tuntakse tema viljast-halb puu ei või kanda
head vilja ja vastupidi hea puu vili on alati hea