Humanistliku kristluse manifest

AareSopp

/ #878 Vastuseks #834-le – Toomas Jürgensteinile

2011-09-26 00:06

Tänan Teid, Toomas, et vastasite. Kahjuks olen arvamusel, et evolutsioon ja Suure Paugu teooria ütleb vägagi palju Jumala kohta. Ta lausa mõnitab Teda oma vastandlike seisukohtadega. Näiteks, kui evolutsionistide väitel surm tõi elu, siis Jumal ütleb, et inimese patu läbi tuli surm. Selliseid vastandlikke seisukohti on küll ja veel. Need kõik toovad meid küsimuse juurde, et kumb neist valetab!? Loodan, et Teil selles suhtes ei teki kahtlust kumb valetab! Evolutsiooniteooria koos Suure Pauguga on ajaloo suurim vale, millega inimestel on tulnud kokku puutuda ja seda valet on inimkond alles paar sajandit uskunud. Kui me sealt vale välja võtame, siis järgi jäävad kahjuks ainult sidesõnad! Jah, see on tõesti nii, sest ei ole tal üht ainustki teaduslikku põhjendust, ei üht ainustki. Kuna ta iseseisvalt, nii-siis ainult sidesõnade najal pole võimeline püsti seisma, siis puges ta teadlaste sekka varju. See on eriti nahaalne kuradi poolt. Bioloogia ja füüsika on puhtal kujul teadusharud ja nad saaksid edukalt hakkama ilma selle neid häbistava religioonita, nimega evolutsioon. Need, kes miljonite aastatega maa vanuse kohta vehivad, need ei ole teadlased. Teadus mõõdab ja teeb katseid ja tõestab. Ta eirab täielikult termodünaamika esimest ja teist seadust jne. … Oh, ma ei hakka siin neid absurdseid väiteid kõiki välja tooma. Ometi on maailmas n.ö. grupp seltsimehi, kes toetavad ja rahastavad neid valesid. Loomisteooriat aga isegi ei mainita mitte bioloogiaõpikutes. Kuna mul viimased andmed puuduvad, siis vabandan ette, juhul kui nüüd mainitakse. Igatahes minul pole õnnestunud leida. Kuna päästet tagab meile AINULT KRISTUS, siis kristlust ma küll patusesse religioonide patta ei paneks. Seda tuleb eraldi käsitleda, kui absoluutset Tõde. Mis on Tõel valega pistmist? Manifestil aga on üks eesmärk – kas või 1% valet tõe sisse poetada ja on ka Eestis, nagu põhjamaades, võimalik hakata ausaid kristlasi kogudusest välja viskama, kui homode diskrimineerijaid. Meenutab väga laulu „Mägra maja“.