Heli Šmigelskene TULEB SOTSIAALTÖÖ KOHALT VALLANDADA!

YH

/ #72

2011-10-10 09:51

Mängiks hoopis mõttega, et kahe erineva loo tegelased saaks ühte olukorda kokku. Nimelt aasta tagune õõvastav lugu, koera kasvatada jäänud kolmest lapsest, ja teise poolena seesama heli. Usun, et siis oleks õigeaegne tegevus päästnud paljugi. Kuid seekordne olukord.... tundub, et see "Hea Ema 2007" tiitel andis helile tunde nagu peaks kõik suutma olla sellised nagu tema ja seoses sellega ületas oma võimupiire.
Mõni sõna ka sotsiaaltöö, kui sellise, kaitseks. Sotsiaaltöötaja esimene ülesanne on hätta sattunud peret toetada ja kui olukord on muutunud tõeliselt, juba seaduse silmis, ebanormaalseks ja oht on laste elule, alles siis TOHIB last tema perest eraldada.
Ma ei kiida heli tegevust heaks, tundub hoopis, et tal oli selle emaga oma "kana kitkuda", kuid emotsioonide najal ei ole hea kedagi süüdi mõista seega kõige kurjematele halvustajatele siin - uurigem asjal rohkem tausta ja käitugem teistega just nii nagu tahame, et meiega käitutakse. Iga meie mõte ja väljaütlemine tuleb ringiga meile endale tagasi.