Petitsioon muutmaks Perekooli süsteemi, et panna piir sealsele küberkiusamisele!

Perekool.ee on Eesti Ämmaemandate Ühingu poolt loodud lehekülg lapsevanematele arutlemiseks, nõu küsimiseks ja jagamiseks. Seal on aga üks alafoorum, mille pealkirjaks on "ajaviite- ja muud jutu", mille võiks vabalt ümber nimetada küberkiusamise foorumiks. Aastaid toimub seal kiusamine erinevate avaliku elu tegelaste kallal, kuid suuremate pihtide vahele on võetud Eesti sisuloojad. Mõistame, et avaliku elu tegelased jagavad oma elu ning seetõttu arutletakse nende elu, valikute ja käekäigu üle, kuid see, mis toimub antud foorumis, on läinud üle käte. Ja tegelikult on see nii olnud juba aastaid. Aastal 2014 üritati sellele tähelepanu tõmmata ja midagi ette võtta, kuid kuna selle üleskutsega läks väga vähe inimesi kaasa, ei tulnud sellest miskit välja. Täna, 2021 aastal, proovime me uuesti, sest see, mis toimub seal täna - laimamine, küberkiusamine, terroriseerimine, ahistamine, mõnitamine. See ei ole enam inimlik arutelu vaid inimeste süstemaatiline taga kiusamine ja terroriseerimine.

On pehmelt öeldes uskumatu, et Eesti Ämmaemandate Ühing lubab oma foorumis sellisel asjal juhtuda ega pea vajalikuks sekkuda.

Petitsiooni eesmärk on kaotada ära kiusajate privileeg olla anonüümne. On tegelikult uskumatu, et täna on veel võimalik kellelgi valimatult teise inimese elu rikkuda, samal ajal peidus olles ja omamata mingit vastutust. Kui inimesel on võimalus olla anonüümne, kaotab ta ära igasugused piirid. Sellise aastate vältel kestnud kiusamise üle puudub igasugune kontroll.

Kui me suudaks kõik koos saavutada eesmärgi ehk kaotada ära anonüümse võimaluse sõna võtta, kaoks seni "kägu" nime all esineval kiusajal puutumatuse tunne ja peaks vastutama oma sõnavõttude eest.

Leiame, et asi on väljunud suisa nii palju kontrolli alt, et on aeg midagi ette võtta. Üksi me sellega hakkama ei saa ja vajame teid kõiki, kes arvavad, et küberkiusamine tuleb peatada!

Allkirjasta see petitsioon

Allkirjastades nõustun, et Jane Almers saab näha kogu teavet, mida ma sellele vormile esitan.

Me ei kuva teie e-posti aadressi avalikult internetis.

Me ei kuva teie e-posti aadressi avalikult internetis.


Ma annan nõusoleku käesolevale vormile esitatud teabe töötlemiseks järgmistel eesmärkidel:
Tasuline reklaam

Reklaamime seda petitsiooni 3000 inimesele.

Loe lähemalt...