Humanistliku kristluse manifest

Võtke petitsiooni autoriga ühendust

Arutelu teema on petitsiooni Humanistliku kristluse manifest jaoks automaatselt loodud.


Külaline

#851

2011-09-25 18:44

Kisub kuidagi krõbekuivaks moraalijutuks, et siis käskude ja keeldudega saab kedagi uuestisündinud inimeseks teha.

Külaline

#852 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Üks mõte

2011-09-25 18:59

#848: Jaan S. - Re: Re: Re: Re: Re: Üks mõte  

 Peaks ju teadma, et on olemas UT  ja mis selle sisu. Peaks teadma ju ka seda, et õige karistus on alati armastusest, mitte vihast.  Sedagi saab elu jooksul teada, et vanem ei ootagi tänu, suurim tänu on, kui lastest kasvanud  head inimesed, kel õige tee jalge all. Aga kui laps hälbib õigelt teelt, siis on vanem selleks, kes ta teele tagasi juhib.

Sallivuse eemaldamine. Väga viltune selgitus. Oleneb, mille  suhtes sallivus.  Mis saaks, kui salliks pattu (tavamõistes kurja, kurjust, pahategusid)? Kaotaks kohtud ja vanglad ning paranduslikud tööd? Koolis ei  alandataks käitumise ega korra hinnet? Kodus  ei oleks mingeid kohustusi, ainult vabadused?

Ärme nüüd ikka  asja  mõttetuseks keera.


Külaline

#853 Re:

2011-09-25 19:00

#851: -  

 Maksaks natuke kodutööd teha enne, kui järeldama hakata.


Külaline

#854 Re:

2011-09-25 19:08

#850: põrguline -  

 Eks igaüks otsustab enda järgi, mida tema tunneks.

Kristlane tunneb enda pärast muret, kuid oma tunnetuse ja usu alusel soovib, et ka teised inimesed ei peaks kohtuma selle naeruvääristatud põrguga.

Tuld ning tõrva küll ühestki kantslist kellelegi pähe ei valata. Rohkem kõneldakse sellest, kuidas kurjast hoiduda ja kuidas paraneda, kui kurjusehaigus küljes. 

 


Külaline

#855 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Üks mõte

2011-09-25 19:10

#852: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Üks mõte

Ärme nüüd ikka  asja  mõttetuseks keera ning põhjust ja tagajärge segi aja vähemalt UT mõttes.

Jaan S.

#856 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Üks mõte

2011-09-25 19:10

#852: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Üks mõte

Mina sain aru et on esitatud rumalaid küsimusi ja selle eest teeb preisa armastusest südame kõvaks ja saadab keldrisse või räästa alla. Sellist käitumist mina ei pea mõistlikuks, isegi kui paljud ehk seda teevad. Ning sellisesse armastavasse perre ei pruugi kutsutud tulla.

Rohkem ei ole liialdatud kujundlik ja katsun enda otsad koomale tõmmata, ei ole selles teemas enamat öelda.
Hääd ja paremat soovides.

VEIKO RÄMMEL

#857 Re: Re: Re: Re: Re:

2011-09-25 19:17

#843: Erla - Re: Re: Re: Re:

Ei pea registreerima võid ilusti oma nime alla juurde kirjutada või täita koha, vali hüüdnimi all vasakus nurgas. Mingit kasutajaks registreerimist see portaal ei nõua. Tunnista ausalt, et oled argpüks ning ära aja jura suust välja.. Ma ei ole läinud kordagi isiklikuks vaid ka H.Nurga puhul kritiseerisin vaid isiku tegusid, kalduvusi, mitte isikut. Isiklikuks lähevad tavaliselt homoideoloogid, kes reeglina anonüümsed.


Külaline

#858 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Üks mõte

2011-09-25 19:20

#856: Jaan S. - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Üks mõte  

 Eks siin erinevad inimesed ju ja vahel läheb segi, kes mida ütles.

Räästa alla ja otsejutti põrgusse - seda peaks ju JS teadma, ei saada kirik ega ka kirikulised. Kuigi ka parimas peres võib olla   "ajutisi kasvuraskusi". Nii see juba on siin maa peal ja missugune kristlane on öelnud, et ta patuta? Otsib  lihtsalt oma vigu üles ja püüab paraneda.

Ka  head soovides.


Külaline

#859 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2011-09-25 19:22

#857: VEIKO RÄMMEL - Re: Re: Re: Re: Re:  "ka H.Nurga puhul kritiseerisin vaid isiku tegusid, kalduvusi, mitte isikut."

Kes nimetas Nurka ja temasuguseid "inimeselaadseteks olenditeks"? 


Külaline

#860 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2011-09-25 19:29

#857: VEIKO RÄMMEL - Re: Re: Re: Re: Re:  

Jätaks nüüd, palun.  Mina enda nimetu külalisestaatuse seisukohast  vaadates ei ole kedagi siin  enda meelest küll solvanud, vähemalt ei ole tahtnud.  Tähtis ei ole nimi, vaid austus kaaskõneleja vastu.

Kirjutatud on: Sinu sõnadest mõistetakse sind õigeks ja su sõnadest mõistetakse sind süüdi.

Nii et püüame sõnu õigesti kasutada.

VEIKO RÄMMEL

#861 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2011-09-25 19:30

#859: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Põhjendasin, seega...Tuginedes Piiblile.

VEIKO RÄMMEL

#862 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2011-09-25 19:32

#859: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Inimese def. on esimeses Moosese  Raamatus, mees pluss naine ja koos peab teid hüütama INIMENE. Vaid loogiline järeldus, ega mina tagumikku ei armasta?

VEIKO RÄMMEL

#863 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2011-09-25 19:35

#859: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Ja need on  TEMA TEOD, mida hukka mõistsin, NIMELT SEDA, kas tõesti ei jõua kohale? Konkreetne persoon  asjasse ei puutu, kui vaid niipalju, et ta õigustab oma tegevust, seega PATTU! Seda aga ei saa ega tohigi sallida või teeksin ise PATTU.


Külaline

#864

2011-09-25 19:35

Vabandust, valgustage mind, olen vist üle rea lugenud. Ma tean, et Piiblis on kõik inimesed patused, inimeselaadsetest olenditest ma ei ole sattunud lugema. Kurjadest vaimudest on küll juttu.

Erla

#865 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2011-09-25 19:36

#857: VEIKO RÄMMEL - Re: Re: Re: Re: Re:

 

Argpüksi puhul läksid kohe isiklikuks ;)

Ja muudkui jätkad omas stiilis.

 

ivopill

#866 mõttekesi

2011-09-25 20:28

Tsiteerin Urmast: Ometi, vast möönad, käesolev petitsioon ei ole õnnestunud ei sisult, vormilt ega meetodilt, kahtlusi tekitab ka selle enam kui kummaline auditooriumi/sihtgrupi valik...

Kuldsed sõnad. Kui neist ainult aru saadaks.

Mida enam ma seda manifesti loen, seda enam tekib tunne, et "partimunt montes, nascetur ridiculus mus"...Mäed vaevlevad sünnitusvaludes,aga sünnib naeruväärne hiir. Või siis kunagise Vene peaministri kuldsed sõnad: Хотели как лучше, а получилось как всегда...Tahtsime parimat, aga välja kukkus nagu ikka ja alati. Jaan, ühte oleks sulle vaja, õpi väärikalt kaotama. See manifestikene pole sul ju esimene kord näppe ukse vahele jätta, mõtle nüüd ja vaata ise, kui sinu manifesti toetavad Kalikova, Masso ja Rein Mets, siis on siin mõtlemiseruumi. Kuhu tahaksid sa siis kiriku juhtida koos homomeelsete paganatega või inimestega, kelle jaoks nende loomuvastane sättumus on pea ainus maailmavaade? Mis sa ise arvad, kui palju sul novembriks toetajaid koos on? Või kui paljud järele mõtlevad, kas ikka Vale-Dimitri II alias papipoeg Matvei Verjovkin on õige mees koos poolakate ja ärajooksnud munkadega selleks, et Moskva vastu tõusta?

Külaline

#867 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2011-09-25 20:51

#863: VEIKO RÄMMEL -  

Ja need on  TEMA TEOD, mida hukka mõistsin, NIMELT SEDA, kas tõesti ei jõua kohale? Konkreetne persoon  asjasse ei puutu, kui vaid niipalju, et ta õigustab oma tegevust, seega PATTU! Seda aga ei saa ega tohigi sallida või teeksin ise PATTU.

 

Kas sa oma pattu ikka sallid? Küllap vist, oma on ju armas ja omane.

Väljend "inimeselaadne olend" on otseselt sihitud inimväärikuse vastu. Kes ütleb vennale "sa jäle", peab minema tulepõrgusse. Niipalju sa vast Piiblit ikka tunned.....

vaatleja

#868 Re: mõttekesi

2011-09-25 20:53

#866: ivopill - mõttekesi

Miks nii mornilt õpetajahärra. Teile  on see manifest ju palju vaheldust pakkunud. Igaõhtune täiendus külaklatšile ja jumalateenistustele.

Külaline

#869 ivopill 866 mõttekesi

2011-09-25 21:02

Tõsi ta on: Manifest on mitte ainult läbi kukkunud, vaid ka naeruväärne. Tegelikult liigitub see varem nimetatud Andrus Kivirähki tekstide klategooriasse ja võiks Jaan Lahe nime asemel kanda pealkirja: Jumal kõneleb.

Stiil oleks ka võinud olla natuke mahlakam, kasvõi midagi sellist: "Haarasin telefoni ja väntasin nelile piiskoppidele ja pappidele ja käratasin: "Mis saksa ja autokraati te seal mängite!? Olete ära unustanud, et mina ka olemas olen! Peate ennast Jumalaks vä!? Vaesed paganad vinguvad näljast jumalasõna järele, nii et kõht selgroo külge kinni kuivanud, teie aga tõrjute neid, peate vihakõne, ässitate koerad kallale nagu prükkaritele. Kas te tukkisite ülikoolis, kui ma lasin pikkade habemetega professoritel puhta teadusega teie fundamentlikke puupäid pesta, et te minu manifestist atu saaksite? Hea küll, hea küll, ärge nüüd värisege nagu haavalehed, mina olen humanistlik, ainult veidikene praen teid põrgus...tuletan parem meelde: mis seal on nimetatud mustaks, tuleb lugeda valgeks! Mii lihtne ongi! Minge aga minge nüüd kirikut parandama..."

Külaline

#870

2011-09-25 21:22

:)

Külaline

#871

2011-09-25 21:27

Milleks on vaja inimestele ajada seda usu mula?

vaatleja

#872 Re:

2011-09-25 21:34

#871: -

Inimesed nõuavad nagu muusikat ja kunsti ka "usu mula" , see loomulik elu osa.


Külaline

#873 Re: AK ERIVÄLJAANNE

2011-09-25 21:44

#714: VEIKO RÄMMEL - AK ERIVÄLJAANNE

Juhin veel tähelepanu, et homme õhtul on teemale pühendatud AK eriväljaanne. Ma söön oma püksid ära, kui see ei saa olema kallutatud, rõhutades vaid pooldajaid. Miks? See on riiklik poliitika.

 

Veiko, kas paned pükstele moosi või ketšupit peale? :)

selleks

#874 Re:

2011-09-25 21:45

#871: -  

 Näe, sinu pärast Jaan Lahe ja  manifestiidid pingutavad kas või ennast kirikust välja, et sind sisse saada.


Külaline

#875 Re: Re: AK ERIVÄLJAANNE

2011-09-25 21:52

#873: - Re: AK ERIVÄLJAANNE 

Lahe poliitika ainult ja ei ole lahe.