AVALIK KIRI EESTI VABARIIGI PEAMINISTRILE

Võtke petitsiooni autoriga ühendust

Arutelu teema on petitsiooni AVALIK KIRI EESTI VABARIIGI PEAMINISTRILE jaoks automaatselt loodud.

Ilmar Randmaa

#2001

2012-01-02 23:52

Head uut aastat, Veiko! Vaatan vähe ringi...
Veiko Rämmel

#2002 Re:

2012-01-03 00:41

#2001: Ilmar Randmaa -

Sullegi, vaata aga.

Stalnuhh

#2003

2012-01-03 12:45

Privet Veiko. Aitah et venelaste eest seisad ja Ansipit sõimad. Head uut ja hoia kõva
Veiko Rämmel

#2004 Re:

2012-01-03 13:10

#2003: Stalnuhh -

Sõber, kas sul on ajude pehmenemine, et nii lolli juttu ajad. Ära enam peale joo, eks!


Külaline

#2005

2012-01-03 13:57

Peab ju lõppude lõpuks olema võimalus, et Eesti sellest mülkast välja tõmmata ja sulikambale tuul alla teha...

Külaline

#2006 Khmm-khmm

2012-01-03 16:57

Seda et .....

Vana aasta saate lauluke ...

Eesti riik ja eurotsoon
jube hästi püsib koos
Õnn see tuli õuele,
tuli tänu MINULE ...
Tantsime kalossides
oma õhulossides
Ja kes tahab norida,
see võib Soome kolida

Mina teen mis tahan
mul on rahva raha
Ja mina kaa
ja mina kaa
(no tere hommikust)

Mina pole jänes,
mina keelan käsen.
Kuima kuulen, et kultuur
käsi haarab mul kabuur
Unustage kartland
jätke meelde reinland
Vene suunal lisan ma
mult saab šengeni viisat kaa ...

Mina teen mis tahan,
mul on rahva rahaa
Ja mina kaa
ja mina kaa

Pankadele kooguta
Brüsselile nooguta
Müüme maid ja tubasid
elamise lubasid
Ma ei karda vene karu
mõmmi teeb tal kohe säru
Kuulist ei saand surma,
sest läksin hoopis pulma ...

Mina teen mis tahan
mul on rahva raha
Ja mina kaa
ja mina kaaaa ....

Me kolm
me koos
me suures võiduhoos
oooooooooooooo
elame koos

---------------------------------------------------------------------
Suur tänu tähelepanu eest ja edulugu jätkub.
Laulsid Ansipi, Langi ja Laari ühendkoor.

Sooloesinemisega paistis silma uuel aastal Ilves artikliga ''100 põhjust, miks siin riigis (kui nii võib veel nimetada) on hea elada!?''

Kellel on peamine küsimus ja see on ''kuldse kolmiku'' laulukesega juba öeldud.

Külaline

#2007 Re:

2012-01-03 17:36

#2005: - Peab ju lõppude lõpuks olema võimalus, et Eesti sellest mülkast välja tõmmata ja sulikambale tuul alla teha...

Mis puudutab seda teemat, siis võimalus on olemas - Islandi variant.

Lugeda saab täpsemalt

http://www.vabamotleja.info/index.php/modules-menu/2011-09-23-17-55-24/poliitika/152-miks-islandist-enam-massimeedias-ei-raeaegita

Stalnuhh

#2008

2012-01-03 17:45

See petitsioon on hea koht kus venelane saab jaurata ja end välja elada

See postitus on eemaldatud tema autori poolt (Näita detaile)

2012-01-03 18:47


Veiko Rämmel

#2010 Re:

2012-01-03 19:55

#2008: Stalnuhh -

Ikkagi ma ei mõista, kuid sinu pehmed ajud ju?


Külaline

#2011

2012-01-04 10:06

Ehk tuleb parem Eesti...

Külaline

#2012 Ehk tuleb parem Eesti-le vastuseks

2012-01-04 14:04

Lugu on lihtne.
Seda paremat pole kusagilt tulemas. Islandit me teha ka ilmselt ei saa, sest otsustusõiguse andsime (müüsime odavalt) me tänu poliitärikartellile käest. See on nüüd Brüssel, kes keelab-käseb-poob ja laseb.
Siin alles jäänud maksumaksjad saavat (justnimelt ''saavat'') otsustada ainult valimistega. Seda et neid valimisi on saatnud mingid võltsimised e-hääletuste kaudu, seda pidavat väitjad hoolega tõestama hakkama. Ütleme nii, et seda teha pole lihtne, ega pole ka keerukas teha lähtudes sellest, et .. riigikokku sai vist rahva valitud mandaadiga(isikumandaadiga) 14 saadikut, ülejäänutel kompensatsioonimandaat ehk valis erakonna nimekiri ... seega vali mis sa valid, kas e või kastipõhised sedelitega valimised ... ees istuvad ikka kärsad.
Nii ja veel antud teemasse juurde.

Allar ja Veiko.
Mis te arvate, kas teid vilistatakse sellise ''pöördumisega'' lihtsalt välja või ignoreeritakse.
Isiklikult arvan, et rahvas on tülpimuseni tüdinud, seda näitab ka allkirjade arv pöördumisel, mitte et see pöördumine vale on, vaid osavõtjate arv on väike. Sõna on küll levima pandud, kuid osavõtt on ikkagi ülilahja.
Paremaks peetakse jalgadega hääletamist ehk siit riigist lahkumist.

Omal ajal, kui võeti vastu siin riigis metsade majandamise plaan selliselt, et keegi isegi ei saanud selles osas midagi kaasa rääkida ei ametkonna põhiselt ega ka rahvapõhiselt, koguti ligi seitsekümmend tuhat allkirja (küsige Mart Laiski käest täpsemalt) siis reformierakonna põhine keskkonnaministeerium eesotsas Jaanus Tammkiviga lihtsalt vilistas sellele allkirjade pakile ja valitsus ning parlament kinnitas selle metsaga seotud arengukava, mille toimimist tänasel päeval siin riigis me igaüks ju ringi sõites näeme. Lageraiestumine ja palgid EE (eesti energia) ahju.

Ootaks argumente antud liikumise tõsiseltvõetavuse kohta.
Ja veel ootame ettepanekuid, kelle juhtimisel siinne riigike mülkast välja tuua - kas teie kahe?
Fakt on see, et see kahjurite bande tuleb mingi valemiga vastusele võtta, kuid milliste seaduste alusel ja kes seda teeb?
Kas teis kahes on nii palju meest, et kasvõi nendele küsimustele vastata?
Muutuks ka siinne tati pritsimise keskkond pealkirjaga ''arutelu'' tegelikuks aruteluks inimlikul moel!

Veiko Rämmel

#2013 Re: Ehk tuleb parem Eesti-le vastuseks

2012-01-04 17:09

#2012: - Ehk tuleb parem Eesti-le vastuseks

Vastuseks. Millestki tuleb alustada, isiklikult ei kavatse ma jalgadega hääletada. Juhi probleem ei ole üldse probleem minu arvates, kui asi käima tõmmatakse(läheb), küll siis seesugune ka leitakse! Loodus ega Jumal tühja kohta ei salli. On see Alar, mina, Tarand, keegi kolmas, neljas, mis tähtsust? Edasi aga sedasi, et osavõtjate arvu suudan hinnata seni päris heaks, eriti arvestades meediablokaadi (va D z D ja kõvasti hiljem peale algust ka Alari lugu Delfis), muidugi sotsiaal- ja alternatiivmeedia. Seega, kui info ei levi....


Külaline

#2014 Re: Re: Ehk tuleb parem Eesti-le vastuseks

2012-01-04 20:37

#2013: Veiko Rämmel - Re: Ehk tuleb parem Eesti-le vastuseks

Nojah, see mis puudutab meediat, see on tõsi. Pöördumine pole meediakajastust leidnud. Kuid seda ju ei levitata ka Facebookis eriti, see on omaette näitaja. Ilmselt on huvi puudus.


Külaline

#2015 Kes viitsib vaatamata vihkamisele, keelt tundes ära vaadata on mõtteainet palju

2012-01-04 20:47

http://video.google.com/videoplay?docid=2730957205665644059

ja ärge lahmige, vaadake rahulikult :-)
Veiko Rämmel

#2016 Re: Re: Re: Ehk tuleb parem Eesti-le vastuseks

2012-01-05 01:06

#2014: - Re: Re: Ehk tuleb parem Eesti-le vastuseks

Oh on levitatud küll ja mitte vähe, seetõttu ongi see pea 5000 normaalne % nii lühikese aja jooksul. Tee ise arvutused, mina tegin.

Arvutus

#2017 20 päevaga 93 allkirja

2012-01-05 09:31

Neist osa fake, osa varjatud ehk avalikkusele kontrollimatud. Kindlalt tuvastatavaid isikuid lisandub tempos 1 inimene päevas.

Külaline

#2018 Tarand ja tema sibulad

2012-01-05 10:51

Petitsioon töötab kummaliselt - kõigepealt sai rahvavalitsuse juhist Indrek Tarandist IRL kampsun, nüüd värbas IRL ka ülejäänud petitsiooni kodanikest (=peipsivenelased) pooldajad.

Kui Isamaa ja Res Publica Liit hakkab laupäeval, 28. jaanuaril Nokia Kontserdimajas erakonna senisele esimehele Mart Laarile mantlipärijat ja muid uusi juhte valima, on kohal ka verivärsked parteilased Peipsi äärest. Paljud neist on umbkeelsed. Peale “tere” ja “head aega” rohkem eesti keelt ei räägi. Aga nende pered on järve ääres juba sajandeid elanud. Nende seas on ka vanausulised.

Külaline

#2019 Lõpetage juba ära see vihkamise külvamine

2012-01-05 11:19

Inimesed oleme me kõik, sõltumata rahvusest ja sootunnustest.
Olen pärit sellisest kohast - Peipsi äärest (!!!), kus ühel pool teed oli eesti küla ja teisel pool teed oli põline vene küla .. koolgi oli eesti-vene kool, kus koolis käisid eraldi klassides nii eesti, kui vene lapsed. Saime kenasti hakkama ja saame siiani. Arusaamatu on nii meie poolele, kui vene keelt emakeelena tunnistavale poolele poliitikute tegevus ja selle riigi põhjalaskmine alates jevreiski sojusi astumisest, lõpetades nende jevreiskie dengi ehk juudiraha euro kehtestamisest ilma rahvaga nõu pidamata. Ahh jaa algus tehti ju varem, siis algusaastatel, kui see maailmarändur koos käsilastega (ehk siis president, keda rahvas ei valinud vaid erakonnad sinna panid ja peaminister oma meeskonnaga) tegid otsused, et igasugune majandus tuleb ohvriks tuua ''headele lääne'' suurkontsernidele ja nende majandushuvidele.
Kõik kisti ribadeks nn ülesehituse ja taastamise sildi all manipuleerides inimeste ahnuse ja egomaniakaalsusega.
Poliitika ja selle elluviijad on olnud algusest saati kõige hävitamise ja enese taskutäitmise teel. Ilmselt arvavad need isehakanud ''siniverelised'', et nemad ongi riik, et kui neil on taskud täis, siis ongi riik ''viie rikkama hulgas''. Arvestamata sellega, et mida rikkam on rahvas, seda rikkam on riik.

M. Salupere on kirjutanud ühe mõtlemapaneva analüüsi, mille siinkohal ära toon.

Ärge ajage segamini palka ja sissetulekut ühe isiku või leibkonnaliikme kohta. ESA enam kui 400-leheküljeline Eesti statistika aastaraamat 2011 piirdub vaid palkade statistika ja leibkonnaliikme kuu- ning aastakulutustega. Viimased olid 2007. aastal keskmiselt 3342 eurot (264,6 eurot kuus).
ESA ei koosta enam viis aastat sissetulekute analüüse ühe leibkonnaliikme kohta kümnendike ehk detsiilide kaupa, kuna need rikuksid klantspilti. Aga et me oleme majanduslikult taas "tõusnud" 2007. aasta tasemele, siis ei tohiks andmed oluliselt erineda. Need arvud on kroonides. Numbrirühmad vastavad detsiilidele I - X:
2007
Netosissetulek kokku 1 591.1 2 749.1 3 311.4 3 690.6 4 121.4 4 670.3 5 473.4 6 565.0 8 334.2 14 619.8
Sissetulek palgatööst 746.9 1 286.5 1 539.8 1 577.5 2 110.4 3 068.9 4 172.0 5 182.4 6 617.9 10 988.9
Tulu individuaalsest töisest tegevusest* 3.7 147.9 115.5 97.6 205.4 160.0 153.4 128.0 340.2 1 130.4
Siirded 812.0 1 225.6 1 609.5 1 913.6 1 734.1 1 287.5 902.7 883.6 973.5 1 193.7
..pension 516.3 883.0 1 376.6 1 738.5 1 478.3 1 014.8 679.0 586.4 625.5 592.2
..lapsetoetus 139.6 126.5 78.5 74.1 77.4 93.2 96.6 70.8 71.8 69.8
Muu sissetulek 28.5 89.1 46.6 101.9 71.5 153.9 245.3 371.0 402.6 1 306.8

61 000 leibkonna ehk esimese detsiili kogusissetulek ühe inimese kohta kuus oli seega 2007. a. ca 100 eurot. Aga just sellesse detsiili kuuluvad kõige arvukamad ja paljulapselised pered, ja neis kasvab üle 13% kõigist lastest. Parem pole olukord ka järgmises detsiilis. Seevastu kümnendas, valdavalt üheliikmeliste leibkondadega detsiilis on sissetulek ligi kümme korda kõrgem. Nii et tehke silmad lahti!

Muide, 2011.a. 440-lk kakskeelsest (eesti-inglise) Eesti Statistika aastaraamatust te neid numbreid ei leia, kuid huvitav on lk 125 leibkondade jaotuse tabel, millest selgub, et lastega leibkondi on ca 160 000 (609 tuhandest, seega veidi rohkem kui neljandik leibkondadest). Edasi loetletakse ühe (50 000), kahe (34 000) ja kolme või enama lapsega (10 500) paare, “unustades” arvestusest välja üksikvanemaga leibkonnad. Lihtne matemaatika näitab, et neid peab olema üle 65 000. Aga häbi statistikutele! Tekstis on küll ühes kohas öeldud, et kaks kolmandikku üksikvanemaga peredest elavad vaesusriskis

Rahvusvahelise statistika järgi on vaesuspiir 60% aasta ekvivalentnetosissetuleku mediaanist ühe leibkonnaliikme kohta. Mediaan tähendab summat, millest pooled inimesed saavad vähem ja pooled rohkem. Ekvivalentnetosissetulek tähendab kogu sissetulekut ühe inimese kohta: palk, pensionid, toetused, omatoodang (toit) jm.
Statistikaameti kodulehe andmerägastikust võib igaüks, kes viitsib; leida, et 2010. aastal oli aasta keskmine netosissetulek ühe inimese kohta 6570.37 eurot, sellest mediaan 5597.89 ja vaesuspiir 3358.75. Mina sain seda 12-ga jagades kuu vaesuspiiriks 263 eurot.

. 2007. aasta arvestuslik elatusmiinimum oli 2348 krooni (150 eurot) ja minimaalse toidukorvi maksumus 66 eurot kuus. Niipalju saavad toidule kulutada leibkonnad alates V sissetulekudetsiilist, esimeses detsiilis aga jäävad toidukulud alla poole vajalikust miinimumist, tervislikust toitumisest ei saa rääkidagi
Ja kes veel julgeb öelda, et meil pole nälgivaid lapsi?

----------------------------------------------------------------------------------------

Selle kõigeni on meid viinud poliitika, mille on ülaltoodud mõtteviisi selgelt väljendanud enamvähem kõik poliitikud eesotsas Andruusius Ansiipiusega. Pole vahet, mis rahvusest on inimene, kui ta elab siin territooriumil ja tema esivanemad on ka siin elanud, keeleliselt oleme siiani hakkama saanud ja saame edaspidi samuti .. tönkame seda vene keelt ise ja tönkavad nemad ka meie keelt.
Arusaamatuks mõlemale poolele jääb aga kõike hävitav poliitiline tegevus, alates pereväärtuste hävitamisest, lõpetades riigi maha müümisega omakasu ja ahnus on poliitilise joone ja ellu viijate peamiseks loosungiteks. Ja seda nimetatakse kõlava nimega ''demokraatia''

Südamelt sai ka siin keskkonnas ära öeldud osa sellest , mis juba pikki aastaid hinge närib. Siiani olen erakonnatu ja parteitu! Kui siis kuulun ma Fred Jüssiga ühte parteisse ehk ''vaikuse parteisse'' ja kauni kodumaa metsade-jõgede-järvede ''parteisse''. Seniks, kuniks neid veel on alles igale siinse riigi kodanikule ja pole muudetud aedikuteks ''eravalduse'' maruomanike-egosiltidega ..

Siiani ei tunne ei eestlaste ega venelaste hulgas ühtegi inimest, kes oleks nende isamamüüjate ega ka teiste sarnaste konnadega või parteidega ühinenud või vägisi sinna liidetud.

Ja nüüd võite mind selle arvamuse eest hukka mõistma hakata või selle sinatse kirjutise siit eemaldada.


Külaline

#2020 Tarand ja tema sibulad vol 2

2012-01-05 11:42

Arusaamatuks mõlemale poolele jääb aga kõike hävitav poliitiline tegevus, alates pereväärtuste hävitamisest, lõpetades riigi maha müümisega omakasu ja ahnus on poliitilise joone ja ellu viijate peamiseks loosungiteks. Ja seda nimetatakse kõlava nimega ''demokraatia''

NEED ON EUROOPA LIIDU VÄÄRTUSED. Neid pole välja mõelnud Ansip, kui veidike järele mõtled.

SIINSE PETITSIOONI SKISOFREENIA - TAHETAKSE UPITADA meid VALITSEMA EUROOPA LIIDU FANAATIK indrek tarand. Säärane aga kuulub orgaaniliselt isaamalitšikute sekka.

Külaline

#2021 Re: Tarand ja tema sibulad vol 2

2012-01-05 12:58

#2020: - Tarand ja tema sibulad vol 2

Mõtlesingi järgi.

Neid ''väärtuseid'' on loodud aja jooksul ja loojateks on poliitrahakartell üle selle planeedi. Meil on siin suurimaks elluviijaks olnud samuti poliitrahakartell, mille kõige ilmekamaks näiteks on praegune peaminister.

Tõsieluline fakt on see, et kui sattutakse poliitikuks, siis kõik inimlikud väärtused ja väärtushinnangud ehk kõik inimlik asendatatkse hoobilt valetamise, vassimise, egomaniakaalsuse, ahnuse ja kõige muu sarnasega .. kogu muu inimeväärtuste skaala ei tule enam iialgi meelde.

Erandid on väga vähesed üksikindiviidid, kes likvideeritakse kiirelt poliitaparaadist, kui teisitimõtlejad.

Tänu sellele ruulibki ''demokraatia'' viisil ahnus ja motoks on ''meie arvamus on õige, see viib meid majandusliku eduni ja ''''viie rikkama riigi'''' hulka''

Vaatasin seda lingil olevat filmi, täpselt ongi nii, kusjuures igal pool üle terve maakera.

Veiko Rämmel

#2022

2012-01-05 13:35

Mulle jääb arusaamatuks isikutesse klammerdumine. Olen juba eespool väitnud, et isik ei puutu asjasse. Oluline on sisu ja idee, küll see juht leitakse. Tarand oli vaid üks idee, kui kõigist halbadest parim valik ja tänaseks on ta ära langenud, elik mees sõi oma sõnu, mida isiklikult kohe kartsin. Mis sellest muutub? Olgu öeldud, etEestile on Peipsi venelased (enamuses vanausuliste järeltulijad) alati ustavad olnud.

Külaline

#2023 Tarand ja tema sibulad vol 3

2012-01-05 13:45

Jah, ongi paljudes kohtades.

Siiski mitte igal pool maailmas, see on peamiselt euroopa kustumine (ja ühes sellega kaob ka tema kartell-reeglistik, mis ta praegu maailmale peale surub, jättes mulje, nagu oleks maailm kõik temasugune). Tänavu peaks ilmuma Spengleri "Õhtumaa allakäik", siis saame reaalajas jälgida praeguse Euroopa allakäigu lõppfaasi (aeg on täis saanud, Spengleril on toodud tsivilisatsioonide kestvused ja perioodid).

Ansip on üksnes sobiv mutrike allakäigu-aja korraldusi täpselt ellu viima, kõrvale kaldumata. Siinse petitsiooni rahvas (võttes keskmise, mitte konkreetse isiku järgi, on ka erandeid) aga toodaks veel kordades hullema tulemuse, kuna on rumalad, väiklased, kelmid jne jne - mutrist veel väiksemad inimesed, vene keeles "ljudi".

Nad ei mõtle isegi nii palju, et Kesknädala kaudu kesikute ja sotside ühinemise ja võimuvõtmise (hampelmann Tarandi valitsuses...) hüüdlemine on naeruväärne ja üksnes peletab Ansipi k(l)annile normaalset alternatiivi otsivaid inimesi.
Veiko Rämmel

#2024 Re: 20 päevaga 93 allkirja

2012-01-05 13:58

#2017: Arvutus - 20 päevaga 93 allkirja

Muutuvad kontrollitavaks kui kampaania lõppeb ja tuleb väljatrükk.

Veiko Rämmel

#2025 Re: Tarand ja tema sibulad vol 3

2012-01-05 14:00

#2023: - Tarand ja tema sibulad vol 3

Vot see on tüüpilise kartelliga mõtteavaldus. Kavalamaks olete muutunud poisid, kuid ega oma tõelist olemust teil varjata ei õnnestu.