Õigus kasvatada last tervislikku elustiili järgides

riina

#26 Re:

2012-05-29 21:06

#25: Maalane -

Mis asi on absurdne? Kas te olete kokku puutunud vaktsineerimiskahjustuse saanud lastega? Kas teie peres on toiduallergikuid? Kas teil on olnud kokkupuuteid inimestega kes kevadeti vaevlevad heinanohu käes või kes on just saanud vähja diagnoosi? Kas teil on olnud laps gaasivaludes ja närvisüsteem sassis pärast sünnitust kus hingati naerugaasi, sest lootekott torgati läbi ja keha ei tulnud toime vabanenud valuhormoonidega?

Kas teil on olnud lapsel nahaallergia kus tavameditsiin tõstab käed üles ja ütleb sorry, ei oska aidata?

Kas see mitte ei pane otsima ja uurima, et kuidas siis saab kui ei saa tavalisega. Ja loomulikult kõrgharidusega inimesed uurivad rohkem ja näevad laiemat pilti.

raivo orgusaar

#27 Re: Liigne üldistus

2012-05-29 21:15

Jättes ogara ema lapse eest otsustama? Mis ajast 50 aastased arstiabi vajavad? Selles abivajamises on kaks eri inimrühma. Need, kes joovad piima, vajavad arstiabi juba 16-18 aastaselt, et oma purihamba auke lappida, lapsed, kes söövad kräpptoitu, aga lausa iga talv, mitu korda grippi ja mida veel põdedes, kuid need, kes toituvad teadlikult tervislikult, ei vaja arste ka 80 aastaseltki...

Mis või kes on tavaarst? Üldplaanis on ta vaid ravimitööstuste poolt ära ostetud tabletidiiler, kes hoolib ennekõike oma läbimüügist. Kes on aga tavatoiduaine tootja? Ta on ettevõtja, mitte heategija ja ta ei tooda toitu mitte inimeste heaoluks ja tervislikuks eluks, vaid enese rikastamiseks ja see ongi reeglina vastuolus tervislike valikutega...
Ehk oleks aeg elupimeduses olesklemisest loobuda ja rohkem end asjaga kurssi viia?


Külaline

#28 Re:

2012-05-29 21:15

#25: Maalane -

Maalane, kui see nii oleks, siis ei oleks tekkinud vajadust selle petitsiooniga tähelepanu nendele teemadele tõmmata.

Agata

#29 Re: Re: Liigne üldistus

2012-05-29 21:46

#27: raivo orgusaar - Re: Liigne üldistus

Minu mõtte ideaalne sõnastus:)

Mul on hea meel tõdeda, et ma ei ole oma tundmustes/teadmistes üksi.

See postitus on eemaldatud selle petitsiooni autori poolt (Näita detaile)

2012-05-29 23:02


See postitus on eemaldatud selle petitsiooni autori poolt (Näita detaile)

2012-05-29 23:09


lapsevanem

#32 petitsiooni vajalikkusest

2012-05-29 23:41

Kui mõistlikkus ja lapse tervis oleks alati esikohal, siis ei oleks sellist petitsiooni vaja. Kahjuks tuleb aga sageli sõna otseses mõttes võidelda, et oma lapse tervist säästa igasugusest liigsest "keemiast" - olgu selleks ebatevislik toit või mitte vajalikud ravimid. Lühike näide elust enesest. Viibisime imikuga Tallinna Lastehaigla ägedate respiratoorsete infektsioonide osakonnas. Igal võimalikul juhul antakse palavikualandajaid. Seda isegi ei kaaluta, kas olukord on tõesti niivõrd kriitiline, et organism enam ise palavikuga toime ei tule. Nii kui laps veidi nutab ning on "oht", et see nutt on valust, nt kõrvavalust, tahetakse kohe anda valuvaigisteid. Julgustatakse isegi, et neid võib suisa kuni 3x päevas võtta, kui palavikualandajaid enam ei võeta. Nii kui mõni ravim, nt AB tekitab allergiat, määratakse kohe Zyrtec. jne jne. Mis sellest imiku tervisest järele jääks, kui ema laseks kõigel sellel sündida ning oma lapse neid ravimeid täis laseks toppida?!
Toit oli ka kahjuks lastehaiglas tervislikkusest väga kaugel - pea kõik toidukorrad sisaldavad peamises osas piima (joogiks, supina, pudrus jne), suhkrut (saiaksed, koogid), nisujahu. Kõige väiksem osakaal oli toidus juur- ja puuviljadel...
Seni kuni nn peavool ei toeta igakülgselt tervislikkust ja lapse tervise säästmist, on sellised petitsioonid kahjuks vajalikud.

Külaline

#33 Mean Kitty

2012-05-29 23:48

Loomulikult kõrgharidusega inimesed uurivad rohkem ja näevad laiemat pilti.
http://web.zone.ee/iamfree/vanemad.htm
http://web.zone.ee/iamfree/eestivanemad.htm
Allkiri antud.
Agata

#34

2012-05-30 00:23


Valisin vaid mõned lehed sadadest, kus lapsed on vaktsiinikahjustustesse surnud, halvatud või on autistid jne. Kui keegi peaks arvama, et nende kohta ei ole tõestust, siis nad lihtsalt ei ole seda otsinud. Tõestus on igas koolis, igas lasteaias. Ka arstid on öelnud, et tänapäeval on lapsed haigemad, kui kogu ajaloo jooksul üldse.
Ja arstidest veel niipalju, et kui paljud teist vaidlevad vastu, et 1x1=1? Tõenäoliselt mitte keegi. Meile on nii õpetatud. Täpselt samamoodi on arstile lausa 10 aastat tehtud selgeks, et meditsiin on ainujumal ja kõikvõimas. Muutunud on need, keda see isiklikult puudutanud on. Paljud tipparstid ei lase oma lapsi vaktsineerida.
Tundsin kunagi ühte arsti, kes mulle ütles, et kui vaktsiin päästab 10nest ühe, on see õigustatud..
Julgen kahelda ja ei taha oma lapsi selle 9 hulgas näha.

Loodan, et lugejatel inglise keelega probleeme ei ole.

http://avn.org.au/vaccines/a-childrens-gallery/vaccine-injured/
http://vaxtruth.org/category/meet-the-children/
http://gaia-health.com/gaia-blog/2012-01-15/autistic-child-loves-justice-but-his-government-thinks-hes-a-cow-in-a-herd/
http://www.shirleys-wellness-cafe.com/vaccines.htm

uku

#35 vaktsiini pooldajate ja vastaste mõttemaailma

2012-05-30 04:39

võtab hästi kokku Marko Uibu artikkel eesti päevalehes. Tasub mõlemal poolel lugeda ja järele mõelda, millist informatsiooni nad argumenteerides kasutavad

http://www.epl.ee/news/arvamus/article.php?id=63822614

See postitus on eemaldatud selle petitsiooni autori poolt (Näita detaile)

2012-05-30 04:57


See postitus on eemaldatud selle petitsiooni autori poolt (Näita detaile)

2012-05-30 05:11



Külaline

#38

2012-05-30 09:41

Kõikide inimeste sünnipärane ÕIGUS on vaba valik. Ma ei näe ühtegi SUURUST, peale ühe, kes sellises arutelus isegi mitte ei osaleks, kes võiks otsustada ühel päeval, et see on teisiti.

See postitus on eemaldatud selle petitsiooni autori poolt (Näita detaile)

2012-05-30 10:09


See postitus on eemaldatud selle petitsiooni autori poolt (Näita detaile)

2012-05-30 10:13


Ilona

#41 Re:

2012-05-30 10:27

#30: Kristi, ka lapsevanem :) -

 



Austatud kaasamõtlejad ja mittekaasamõtlejad

kirjutasin sellele petitsioonile just seepärast alla, et see oli just neutraalne ja teemat
kokkuvõttev. nagu ka pealkiri välja toob: õigus kasvatada last tervislikku
eluviisi järgides, see ei ole mitte kohutus või vastu rinda tagumine. igal ühel
on oma valik.


pigem on see teema päevakorda tekkinud, et need, kes on vastu sellele, et värsket
toitu piiramatult oma lapsele pakkudes, on tegemist vale lähenemisega. iga
lapsevanem näeb ju oma lapse pealt ning ka enda pealt, kuidas mõni toiduaine
mõjub. üldnormid ei ole mõeldud kõigile (vt näiteks toitumispüramiid), sest iga
inimene on erinev.


olen eelnevate ja edasiste arutlejatega ühte meelt, et lasteaias pakutav toit
ei ole täisväärtuslik just seetõttu, et see on ületöödeldud. Laps ise lasteaiast
tulles ta tavaliselt kurdab, et kõht valutab ja kipub kinni olema, nahk sügeleb
jne. Kas ikka kaloraaži täitmiseks on sobilik SAIAKE, viiner, muud rafineeritud
toiduained???


kõige olulisem punkt erinevaid nõuandeid kuulates või ka rakendades on see, KES seda
ütleb, KES seda kirjutab, ja kas inimesel on OMA kogemus? Kui nõuannet, mis
peaks olema parim, annab näiteks arst või lastekaitse töötaja, on ise
ülekaaluline, rahulolematu elus ning ei näe terve välja, siis millest me
räägime? ei tundu ju loogiline.

 

Paindlikkus on elus väga oluline, lapsel peavad olema võimaldatud valikud. samas minu süda
küll ei luba osata lapsele poest coca-colat või muid ülisuhkrustatud limonaade
ja pulgakommi või muud taolist toodangut. Olen pakkunud välja hoopis parema
lahenduse, mis meil näiteks väga hästi töötab. Lähme ökopoodi ja kui laps tahab
pulgakommi, siis ostame sealt, muude asjadega samamoodi. Teeme ise kodus
jäätist ja smuutisid jne. alati on laual puuviljad ja juurviljad (nt porgandid,
tomatid, kurgid jms.). Kusjuures peaks mainima, et laps eriti ei soovigi sooja
toitu, aga kui avaldab soovi, siis loomulikult me teeme. Olen tähele pannud, et
ise söön sooja toitu rohkemgi, kui laps. Isegi lapse valikud on tunnetuslikult teadlikumad :).

Lisaks ei saa mainimata jätta, et küllaminek ja pidustused on teine teema. Loomulikult
ei tule seada ebamõistlikke piiranguid, kui laps ise soovib kooki või sünnipäevasalatit
jne. aga kõike siiski mõistuse piires. Hästi töötab suhtlemine lapsega ning
anda talle ka infot, mis on mis (ta on ikkagi ennekõike inimene).

Loodan, Kristi, et see kirjatükk siin ka natuke avas tagamaad sulle, milles asi.

 


Külaline

#42

2012-05-30 10:46

Tasub olla avatud maailmavaatega, see kuidas last toita 1/10 tema eluea jooksul on tegelikult vähe tähtis, eks ta võtab tulevikus juba ise tähtsamaidki otsuseid vastu, ja, et ta teeks tema enese jaoks paremaid otsuseid, siis teda võib ju positiivselt suunata, a no kolmandatele isikutele maksta selle eest, et kuidas me nüüd omavahel last kasvatama peaksime, on ausalt öeldes naeruväärne, head ja konstruktiivsed lahendused suudame ka samahästi ise vastu võtta, kõike paremat ja häid lahendusi!

Külaline

#43

2012-05-30 10:56

Õnneks käib minu laps lasteaias, kus on veel säilinud kohapealne köök. Seega ei veeta toitu kusagilt valmispakendatuna kohale, vaid valmistatakse kohapeal. Õnneks on laste menüüs ka palju värsket ning alati on rühmas laual ka puu-või juurviljad. Kuna lasteaed asub aedlinnas, julgustatakse alati ka vanemid oma aia saadusi rühma näksimiseks tooma.

Petitsiooni allkirjastamine eeldab, et sinu jaoks on tõstatatud teema probleem. Minu jaoks probleemi ei eksisteeri, vähemalt mitte sellisel kujul ning nii palju teemasid ühte patta panduna - nagu keegi juba varem ka kommenteeris. Haiglas õnneks lastega viibima ei ole pidanud, kuigi pean nõustuma, et sealne toit on alla igasugust arvestust. Poest ostan teadlikke valikuid tehes ainult võimalikult naturaalseid toiduaineid. Samuti kasvatame palju ise ning teeme sisse. Moose näiteks pole aastaid poest ostnud. Veel käib meil kaks korda nädalas "piimaonu", kelle käest saab homogeniseerimata talupiima.

Mina kutsuks pigem üles iga inimest eraldi oma elus paremaid valikuid tegema. Kui ikka keegi poest Coca Colat, taimerasvaseid "magustoite" ja muud sellist jama ei osta, küll need siis lõpuks ka kaovad. Eelnevalt muidugi tuleb rinda pista kõrgendatud reklaamirahega. Mille elab üle.

See postitus on eemaldatud selle petitsiooni autori poolt (Näita detaile)

2012-05-30 12:07



Külaline

#45

2012-05-30 12:46

Olen nõus, et igal vanemal peab olema õigus kasvatada oma last enda vaadete kohaselt, mitte ühiskonna reeglite järgi. Kui need kokku lähevad, tore, aga kui ei, siis primaarne peaks olema lapsevanema otsus.

Külaline

#46

2012-05-30 13:09

Vaadake minu FB kontot, minu blogi, guugeldage mind, theke minuga mida tahate. Mina armastan oma väljavalitut elu lõpuni ja püüan talle selgeks teha, kellega tal on olnud au kohtuda ning kes teab juba ammuilma, et see ongi Tema elu ja unistus, mis on juba pooleldi vaat et täitunud, kuid mida Mees veel ei julge tunnistada, sest ei suuda omale süllekukkunud õnne veel ise ka uskuda. Naine on praegu looja rollis, kuniks Mees uskuma hakkab ja võtab ise juhtimise üle selleks et olla ja jääda vääriliseks Meheks oma Naisele. Ps ettevaatust! Nad on mõlemad Maastikuarhitektid! Vähemalt Naine on loodetavasti kohe saamas kätte esimest sellekohast Diplomit. Mees peab ennast Maastikuarhitektiks, kuigi tal on vaid Räpina paberid.. maailmavaade on tal aga Universumist suurem. Seda ütleb Naine uskudes oma tunnete sügavust ja tugevust ning lootes, et ka Mees julgeb nendele tunnetele vastavalt vääriline partner olla. Ikka selleks, et luua koos Imeline maailm, kus kõik koos moodustaks holistilise terviku täis Armastuse harmooniat. Seda on püüdnud Naine ka oma juhendajatele seletada, kuid juhendajad pole mõistnud ja seetõttu on bakatöö hetkel just sellises seisus nagu ta on. Vabandan siinkohal aga mul ei ole ju võimalik mõelda koolile, kui Eluarmastus Elu ja Armastuse vastu lihtsalt nii suur on! Andestage mulle mu eksimused ja nautige seda, mida teile näidata püüan! Armastuse ja Valgusega! Ikka ja alati, teie Cuccinella :)

Külaline

#47

2012-05-30 13:41

Mis teaduslikku allikat kogu aeg vaja on? Mitte ükski teadus ei jõua iial inimoganimsi lähedalegi. Kas siis ise ei näe ja järelda? Ikka peab keegi tähtis teine ütlema, kuidas on õige? instinktid, vaistud ammu alla surutud...

See postitus on eemaldatud selle petitsiooni autori poolt (Näita detaile)

2012-05-30 14:42



Külaline

#49

2012-05-30 14:53

Lisaks - ühelgi lapsevanemal pole õigus last enda heaolu ja uhkuse nimel teise vastu ära kasutada.
Antud juhul pole küsimus ainult vaktsineerimises, tegemist on eelkõige suhteprobleemiga, kättemaksuhimuga.

See postitus on eemaldatud selle petitsiooni autori poolt (Näita detaile)

2012-05-30 15:46