ESM rahvahääletusele!


Külaline

/ #40 Re: Re: Re: Re:

2012-07-24 02:14

#38: Mõistus kutsub taas - Re: Re: Re:

Aga teeme siis selgeks mida taotleme ja ja hakkame selle nimel petitsioonile allkirju koguma!

Arvate et eurost loobumine on kasulik aga EL-i võiksime esialgu ikka jääda? Millist kahju oleme eurole üleminekuga saanud, millist ränka hinda maksnud? Et hinnad poodides ümardati ülespoole ja rahvas maksab kõik selle kinni? Ma arvan et see on siiski tühine võrreldes kokkuhoiuga mida ühisraha Eestile annab. Me asume Euroopas ja globaalselt oleme konkurentsivõimelised ikkagi vaid ühtse majandusruumina kuhu ka Eesti kuulub. Need ei olnud ainult vihatud poliitikud kes EL-i ja euro poolt olid, vaid ka meie keskpank, kommertspangad, enamik majandusteadlasi ja äriinimesi. Kas nad kõik eksivad? Need miljardid (kui õigesti mäletan siis 20% meie iga-aastasest riigieelarvest, tunduvalt rohkem kui ise sinna maksame) mida EL-st saame - nimetagem seda siis toetuseks, abipaketiks, nagu vaid soovite - on kasutud kuna lähevad nagunii vaid mõttetusse asfalti, betooni ja petturite taskusse? Ehk mäletate veel mida pankade pankrotid rahvale tähendavad, Eestis on ju neid olnud küll.

Ma ei ole küll mingi teadlane aga mulle tundub et Eestis on siiski demokraatia, st valime oma esindajad parlamenti kes meie eest otsuseid langetab. Miks peaksime igas asjas rahvahääletuse korraldama, kas te tõesti arvate et rahvas on alati kõige pädevam?