Nõuame toiduraiskamise vastast seadust

Quoted post

Liisi

#6

2015-05-27 15:01

Heameelega kirjutaks alla, sest olen toidu raiskamise vastu, aga petitsiooni sõnastus on nii "ärapanev", et kohe käsi ei tõuse. Äkki saaks jätta erakondade vahelised kisklemised kõrvale ja keskenduda probleemile ja lahendustele?

Vastused

Marge

#17 Re:

2015-05-27 20:04:31

#6: Liisi -  

 Mul on täpselt sama mure, ei suuda labasevõitu sõnastusele alla kirjutada, kuigi idee on väga hea. Aegunud toidu süstemaatilises hävitamises ei ole kindlasti süüdi Reformierakond, see on üleilmne probleem.

Üks väike omaalgatuse näide veel Islandilt: http://grapevine.is/news/2015/04/08/reykjavik-shop-gives-away-food-to-stop-waste/ Tundub, et aegunud toidu äraandmine võiks väikestele äridele kliente juurde meelitada.

Aleksander

#34 Re:

2015-05-28 16:41:20

#6: Liisi -  

 Võib ju proovida igatepidi, aga kogemus ütleb, et ninnunäännutamine ei aita üldse edasi. Ning on väga selge, et just Reformierakond püüab kodanikuühiskonda pidevalt "jääkeldrisse" mängida kõigi vahenditega - arstide kriitikat valitsuse aadressil ja streigivalmidust mindi kohe karistama - taheti arstide täiendõppe fondile tehtavatelt annetustelt tulumaksutagastuse võimalus maha võtta reformarite kontrolli all oleva rahandusministeeriumi ja maksuameti algatusel - fondil oli vaja võidelda mitu aastat ja riigikohtuni välja, et tõestada - ministeeriumil ja maksuametil pole õigust! Selliseid rünnakuid toimub aga pidevalt. Rahvakogu ettepanekutest pole ju praktiliselt ükski realiseerunud mingil mõistlikul kujul. Isegi töötukassa raha, mis on ometi tööandjate ja töötajate oma, suutis valitsus "omastada". Reform on järjekindlalt olnud tööõnnetus- ja kutsehaiguskindlustuse sisseviimise vastu ning võitleb kõigi vahenditega selle vastu, et tööandjate panused töötajate tervisesse oleks erisoodustusmaksust vabad.... Nüüd tahab Reform annetuste tulumaksuvabastust veelgi piirata.

Seda faktide loetelu võib paraku jätkata veel pikalt...