ESM rahvahääletusele!

Quoted post


Külaline

#108

2012-07-29 12:28

No ei õnnestus see allkirjade kogumine kallid rahvuslikud provokaatorid ja Põhiseaduse vastu ässitajad. Alla tuhande allkirja, pole murdosat ka Eesti kodanikest. Ärge tulge rääkima, et rahvas on ESM-i vastu - mõtlevad inimesed toetavad seda lepingut ja mõistavad sellest tõusvat tulu. Suuremat pilti on vaja näha, mitte oma äpardunud rahvuslust demonstreerida. Häbi ESM-i vastastele!

Vastused


Külaline

#111 Re:

2012-07-29 14:09:00

#108: -

Kas ,,külaline 108'' on teadlik, kuidas uuringuid läbi viiakse? Igas ajalehes olnud küsitlused näitavad, et min. 70% inimestest on ESMi vastu. See laieneb kogu rahvale. Naiivne on ka väita, et kogu riigi peale kõik ESMi vastased just siia allkirju panema kogunevad. Muuseas, peale seda kui Postimees sest petitsioonist ühel päeval uudise tegi hakkas allkirjade arv kasvama hüppeliselt. Valdab osa inimestest ei ole lihtsalt tõenäoliselt teadlikudki sest petitsioonist või siis muudel põhjustel pole söandanud alkirja panna või asjasse süvenedagi. Suurem osa elanikkonast siiski ei surfa sügavates internetiavarustes ega passi ilmtingimata ka FB-s vaid loevad aeg-ajalt ajalehti ja muud sellist üsna pealiskaudselt. Ning üleüldise passiivuse juures, mis eestlasi kammitseb ei tasu ka tõttata hurraaga karjuma, et rahvas toetab igat lollust, millega meie poliitkud Euroopas kannuseid teenida püüavad.

Seda ülejäänud Eesti olematule poliitilisele kultuurile omast solvamist ja provotseerimist ei viitsi kommenteeridagi. See ütleb rohkem selle kirjutaja kui kellegi teise kohta. Samuti ka väide, et raha tuuldeloopimine meile meeletult kasulik oleks. Kui see nii kasulik on, mis te, siis rahvahääletust kardate? Ja kui end poliitiliste loosungite asemel ka asjadega päriselt kurssi viiksid, siis mõistaksid ka lihtlabast fakti, et ESM ise on põhiseadusega vastuolus (mida Riigikohus ka tunnistas) ja seega ei tasu sest teisest põhiseaduse parakrahvist suurt kära teha. Eriti veel inimeste kohta, kes ise põhiseadusest lugu ei pea. Vähemalt mitte, siis kui ta omi küünilisi poliitisi eesmärke ei teeni.


Külaline

#121 normaalne

2012-07-29 23:41:46

#108: -

äpardunud saab olla küll see, et selle kirja postitaja kunagi sündis eestlasena. Sest muudmoodi ei saa kommenteerida inimest, kes oma rahvust peab äpardunuks. Mõtlevast kodanikust on küll asi väga kaugel- valgusaastad lahutavad kui sellist rumalust kirjutada osatakse või siis väite tõepärasuse korral võiks näiteks tuua, et Carri Ginter ja Raul Narits ei ole mõtlevad inimesed...naerukoht. Kui loll olla oleks valus, siis kommentaari 108 arvatavasti siia kirjutatud ei oleks...