5 sendine elektrienergia olgu inimõigus!

elekter.jpg

Elektri hind tõusis järsku lakke, poliitikud vaatavad nõutult pealt ja ei tegutse. Gaasi ja teistegi kütuste hinnad tõusid lakke.

Toeta oma allkirjaga seda, et Riigikogu ja Valitsuse poole pöörduda selleks, et elektri, gaasi jne hinnad langetada nii kiiresti kui võimalik. Samuti, kui vaja, siis taotleda juhtidelt seda, et väljuksime meile kahjulikust elektribörsilt!

Eesti Energia teenis 2020. a. 4,8 sendise kwh hinnaga tulu 360 miljonit, ja kasumit umbes 20 miljonit, 2021 teenis Eesti Energia 7, 7 sendise kwh elektrihinanga 406 miljonit eurot rohkem tulu (ehk 770 miljonit eurot) ja kasumit teeniti umbes 130 miljonit.

Selgitage nüüd, kuidas siis nüüd järsku selgus, et elektri omahind on hoopis nende numbrite valguses 25 senti kwh eest? Eriti olukorras, kus varasemalt teenis Eesti Energia 5 korda madalama elektri hinnaga kasumit ja tulu? Eesti Energia 25 sendine nn sotsiaalse elektri hinnaga taotleb firma hoopis aastatuluks 770 miljoni euro asemel 4,5 korda suuremat müügitulu ja kasumit - ehk siis müügitulu oleks 3,5 miljardit eurot ja kasumit umbes 600 miljonit eurot. Kas see on loogiline? Millest selline ahnus nüüd tuli?

 

Allkirjastage see petitsioon

By signing, I accept that T will be able to see all the information I provide on this form.

We will not display your email address publicly online.

We will not display your email address publicly online.

We will not display your phone number publicly online.


I give consent to process the information I provide on this form for the following purposes:
Tasuline reklaam

Reklaamime seda petitsiooni 3000 inimesele.

Loe lähemalt...