AVALIK KIRI EESTI VABARIIGI PEAMINISTRILE

R. mees

/ #2567 Minu jutt

2012-02-17 21:14

Minu jutu leiate aadressilt: http://ramses10.blogspot.com/2012/02/maha-ansip.html
Ma ei hakka oma blogi postitusele siia enam midagi olulist lisama, sest olen arvamust juba avaldanud ja soovin, et teisedki minu arvamusele obejktiivse hinnangu annaksin, nii nagu mina andsin Ansipi valitsusele. Mees, kes ei hinda rahvast kui inimesi ja teeb, mis pole riigi ja eriti just rahva jaoks sobilik, ei sobi ka riigi peaministriks. Nii lihtne see ongi. Paljud inimesed võiksid riiki juhtida peaministrina, aga paljud ei tule toime nii nagu peab. Ansipi näol on tegemist inimesega, kes valedega oma positsiooni on kindlustanud ja teeb seda sihikindlalt nüüd ja tulevikus. Loodan väga, et see enam kaua ei kesta. Ühesõnaga võid kindel olla, et Ansipi poliitika ei ole kunagi olnud päris korras. Ka Ansip ise ütles, et alati võiks maksusüsteem parem olla, aga ilmselgelt tema pole see mees, kes selle nimel midagi ette suudab võtta. Niiet palun saage aru, et Ansip ei sobi enam peaministriks. Tema võib küll vaevu ära põhjendada selle, kuidas ja miks riigi eelarvest ei suudetud millegi jaoks raha eraldada ja rääkida muud ilustatud juttu, aga on ju näha, et tema poolt antud vastused ei ole enam ammugi need, mida riigikogu ootab temalt. Tema suudab keerutada oma sõnadega ja tuua välja aspekte, mis on tema jaoks tähtsad, kuid nendest ei piisa, et olla edukas peaminister ja edukas peaminster ei nimeta lollideks narkomaanideks kõiki, kellele on ACTA lepe vastumeelne. Mingi kompetentsus peab ka ikka olema. Kahju, et tema sõnadest enam ei saa muud oodata kui keerutamist ja tormilist lahmimist. Kui ta ka enda väljendamisega enam toime ei tule, siis milleks rääkida veel tema ametikohustuste täitmise ratsionaalsusest ja korrektsusest. See on teadagi nii, et Ansip ei suuda, enda võimuloleku ajal riigile mitte midagi kasulikku tuua, inimestele on tema valitsusaeg toonud aegajalt hoopis tõsist kahju, sest paljud on isegi koondatud sel ajal ja ei ole seega võimelised enam ise elatusvahendeid teenima. Kui meil oleks terviklik riik, siis poleks ettevõtete jaoks kunagi nii viletsaid olusi tekkinud, et hakatakse koondama massiliselt inimesi nii nagu veel mõni aasta tagasi oli. Majanduskriis pole mitte ainult ülemaailme probleem. Selle Eestisse jõudmise taga oli kindlasti Andrus Ansip, kes ei teadnud, kuidas oleks mõistlik eelarvest raha eraldada etevõtettele ja välitda seda. Ilma Ansipita oleks me tõenäoliselt ammu paremas seisus kui mitte juba tipus, aga ka majanduslik progress poleks seisnud ja rahva arvamus poleks allasurutud nii nagu on praegu. Üks neist olulisematest süüdlastest ongi tõenäöliselt Ansip ise. Vabandage väga, aga Ansip selle riigi peaminstriks küll ei sobi!