Kas kõikidele Eestis/Tallinnas olevatele kodututele on ;öömaja;?

A.H.

/ #3 Re: Re: ~240euri,ööbimiskoha eest/kuus ja seda pakkuda kodutule!

2012-03-12 12:00

#2: Teadja - Re: ~240euri,ööbimiskoha eest/kuus ja seda pakkuda kodutule! 

Kas ei jõudnud kohale ,et umbkaudu sellise tariifiga( http://www.swcenter.ee/oomaja  );sotsiaalmajutust ; 8,8euri/öö (ilma Tallina registrikandeta kodutule jne.)pakutakse juba(kui võtta aluseks petitsioonis toodud internetiaadress ja mis seal kirjutati,et võib-olla on juba ;teenuse hind muutunud;)ja seda kui sotsiaalteenust(tariif tundub mulle, rohkem ;äriplaanina;-kui sotsiaalabina)?

Ja miks mina peaksin hakkama sotsiaalametnike/muude ametnikega konkureerima eriti kui mul sellist pinda ei ole mida ma ;äriplaanis; kirjutasin.

Minu arust peaksid ametnikud ikka inimesi püüdma aidata(kas on siis nii raske pakkuda ;külmal ajal; ööbimiseks voodikohta ilma igasugu ;eritingimusi ;püstitades:Tallinna elanikeregistrisse kantud,meditsiinilise kontrolliga seonduv,dokumentide nõue,kusjuures kas on siis ;kainestusmajas raske järgi kontrollida kellega tegemist jne.-nüüd järsku tekkis ;suutmatus aru saada kes öömaja vajav isik on jne.;),mitte võimaldama igasugu ;teatud ; juhtudel ebamõistlikku voodikoha tasu ja muid bürokraatlikke nõudeid.  Kui ei taha kõikidele  kodututele öömaja võimaldada ,siis nii öeldagugi mitte ,et valetatakse ,et käib mingi vale:;Meie aitame kodutuid/Meil on öömajad jne.;)

Mis puutub aga jutustiili ,et kui keegi on pakkunud eluaset kellegile ;ja millegipärast on kodutu keeldunud; ja ;ju siis meeldibki selline elu; jne. -et kas siis iga kodutu peab igasugu pakkuja poolsele ettepanekule kohe tormi jooksma(võib-olla tuleks olla ettevaatlikum ka igasugu ;abistajate; suhtes?)                - Samas ei arva ,et oleks teab-mis palju neid kodutuid kes oleksid rõõmsad kui surnuks külmumise äärel on jne.

On mitmeid kohti kus ;pakutakse öömaja; kuni selleni välja ,et võib-olla oodatakse ,et kodutu teeks seal ;orjatöödki,(aga Eesti seadusandluses  ei pidavat asi täpselt paigas olema nagu Soomes pidavat olema-et sellisel juhul räägime ikka orjatööst/inimkaubandusest või hoopis,et ;aitasin inimest (öömaja)ja tema vastutasuks aitas mind/või hoopis mina aitasin teda ;õpetades töötama; , erinevates töödes -;Et kes siin kellele võlgu on või kas ei meeldi soojas kohas ööbida ja kisub vägisi ikka jooma ja hulkuma;)