Kas kõikidele Eestis/Tallinnas olevatele kodututele on ;öömaja;?

A.H.

#1 ~240euri,ööbimiskoha eest/kuus ja seda pakkuda kodutule!

2012-03-10 14:36

Lugesin http://www.swcenter.ee/oomaja hinnakirja ja oletan ,et sellise ;tariifiga(kes ei ole Tallinna elanikeregistris)võiks ikka päris soodsalt pappi kokku ajada kui sama kitsukestes tingimustes (ja sellise tariifiga) öömaja pakkuda?

(ja kui näiteks kämpingus/motellis on klientidel ikka teatud privaatsus jms. õigused siis mõnedele kodututele suunatud ;sotsiaalteenus; ei näe minu arvates teab-mis õigusi ette aga aga raha 8,8euri(umbkaudu 2,5 M2 põrandapinna/koikukoha+WC eest) küsitakse,mis ei jää teab-mis alla mõnele eesti motellile,millest tulenevalt räägin ;äriplaanist;:

ÄRIPLAAN!
Kui mõnel on kodus mõni liigne peldik ,teeb väikest-viisi ümberkorraldusi(et kolm vahtmadratsit sinna ära mahub NB! 3X~240euri/kuus,mis tähendab umbkaudu üle 700 euri /kuus kolme vahtmadratsi pinna eest+kuskil peab ka WC olema),õhtul kell 21.00 võtab (käsutades liigsed asjad prügikotti ,kasseerib sise raha: 8,8 euri/ööbija jne.) kolm kodutut vastu(vajadusel otsib läbi,et ;läbustama ei hakataks;),
ja hommikul 9.00 ajab välja.

Pole paha ;Äriplaan;,mingi ajapärast ei olegi enam vaja tööl käijagi (kodututelt ;pappi tiksub; ja võib hakata allesjäänud peldikut ümber-ehitama 4-5 kohaliseks/;öömajaks;,palgata(näiteks:;ööbimissoodustuse eest;) mõne valvuri(;tööline;) ja endale motellis toa üürida
,et seal siis peldikus käija ja ;Sotsiaalmajutusteenust; juhatada.

:)

Teadja

#2 Re: ~240euri,ööbimiskoha eest/kuus ja seda pakkuda kodutule!

2012-03-10 20:41

#1: A.H. - ~240euri,ööbimiskoha eest/kuus ja seda pakkuda kodutule! 

 Oli huvitav lugeda,et pakute ideed, kuid miks ise ei rakenda? Teile kurvastuseks võin öelda, et teie äriplaan ei tööta.Olen isiklikult pakkunud tasuta eluaset viisakamatele kodututele, kuid keegi ei soovinud saada paikset eluviisi.Pole mõtet pead murda, see on neil oma valitud vaba eluviis ja ise nad on seejuures rahulolevad.

 

A.H.

#3 Re: Re: ~240euri,ööbimiskoha eest/kuus ja seda pakkuda kodutule!

2012-03-12 12:00

#2: Teadja - Re: ~240euri,ööbimiskoha eest/kuus ja seda pakkuda kodutule! 

Kas ei jõudnud kohale ,et umbkaudu sellise tariifiga( http://www.swcenter.ee/oomaja  );sotsiaalmajutust ; 8,8euri/öö (ilma Tallina registrikandeta kodutule jne.)pakutakse juba(kui võtta aluseks petitsioonis toodud internetiaadress ja mis seal kirjutati,et võib-olla on juba ;teenuse hind muutunud;)ja seda kui sotsiaalteenust(tariif tundub mulle, rohkem ;äriplaanina;-kui sotsiaalabina)?

Ja miks mina peaksin hakkama sotsiaalametnike/muude ametnikega konkureerima eriti kui mul sellist pinda ei ole mida ma ;äriplaanis; kirjutasin.

Minu arust peaksid ametnikud ikka inimesi püüdma aidata(kas on siis nii raske pakkuda ;külmal ajal; ööbimiseks voodikohta ilma igasugu ;eritingimusi ;püstitades:Tallinna elanikeregistrisse kantud,meditsiinilise kontrolliga seonduv,dokumentide nõue,kusjuures kas on siis ;kainestusmajas raske järgi kontrollida kellega tegemist jne.-nüüd järsku tekkis ;suutmatus aru saada kes öömaja vajav isik on jne.;),mitte võimaldama igasugu ;teatud ; juhtudel ebamõistlikku voodikoha tasu ja muid bürokraatlikke nõudeid.  Kui ei taha kõikidele  kodututele öömaja võimaldada ,siis nii öeldagugi mitte ,et valetatakse ,et käib mingi vale:;Meie aitame kodutuid/Meil on öömajad jne.;)

Mis puutub aga jutustiili ,et kui keegi on pakkunud eluaset kellegile ;ja millegipärast on kodutu keeldunud; ja ;ju siis meeldibki selline elu; jne. -et kas siis iga kodutu peab igasugu pakkuja poolsele ettepanekule kohe tormi jooksma(võib-olla tuleks olla ettevaatlikum ka igasugu ;abistajate; suhtes?)                - Samas ei arva ,et oleks teab-mis palju neid kodutuid kes oleksid rõõmsad kui surnuks külmumise äärel on jne.

On mitmeid kohti kus ;pakutakse öömaja; kuni selleni välja ,et võib-olla oodatakse ,et kodutu teeks seal ;orjatöödki,(aga Eesti seadusandluses  ei pidavat asi täpselt paigas olema nagu Soomes pidavat olema-et sellisel juhul räägime ikka orjatööst/inimkaubandusest või hoopis,et ;aitasin inimest (öömaja)ja tema vastutasuks aitas mind/või hoopis mina aitasin teda ;õpetades töötama; , erinevates töödes -;Et kes siin kellele võlgu on või kas ei meeldi soojas kohas ööbida ja kisub vägisi ikka jooma ja hulkuma;)