Humanistliku kristluse manifest

Quoted post

Juhani Jaeger

#111 Palun vastuseid

2011-09-20 13:15

Okei, minu hommikune postitus ei olnud vist piisavalt sõnaselge.
Manifesti paremaks mõistmiseks palun autoritelt lihtsaid ja konkreetseid näiteid järgmiste süüdistuste juurde:
1) organisatsiooni sakraliseerimine
2) võimatus avaldada oma mitmekesiseid arvamusi
3) ebavõrdsus tulenevalt soost, nahavärvist, sättumusest, kultuuritaustast jm

Vastused

VEIKO RÄMMEL

#113 Re: Palun vastuseid

2011-09-20 15:04:25

#111: Juhani Jaeger - Palun vastuseid

Väga hea küsimus(ed) Juhani. Vaevalt Sa vastuseid saad, sest see dok. on selgelt päevapoliitilise värvinguga ja suunatud nii ühiskonna üldise moraali, kui Kiriku(te) ku viimse ebanormaalsuse vastupanukantsi hävitamisele. 73 allkirja aga näitab, et ajupesu meie ühiskonnas on edukas.

Ain Riistan

#120 Re: Palun vastuseid

2011-09-20 16:07:26

#111: Juhani Jaeger - Palun vastuseid

rikun küll oma lubadust neis asjus mitte sõna võtta, aga üks lihtne ja konkreetne näide on täiesti avalik, kirjutet pealegi mu hea kolleegi poolt:

http://www.eestikirik.ee/node/10151


Külaline

#1234 Re: Palun vastuseid

2011-10-06 21:35:57

#111: Juhani Jaeger - Palun vastuseid

Tere!

Palun mitte võtta neid kõiki süüdistustena. Süüdistus on vaid viimane. Mul on teada kaks konkreetset juhtumit, kus EELK liige on pidanud vihakõnet seksuaalvähemuste vastu. Olen konsulteerinud nende juhtumite osas õiguskaitse organitega ja mul pole võimalik inimeste nimesid küll nimetada - see pole nüüd küll koht selleks. Teine punkt - on võimalus, kuid on oht, et see kaob, sest on nägemus kirikust, mis tahaks kõrvaldada arvamuste mitmekesisust. Ei süüdista siin, vaid osutame ohule. Kiriku sakraliseerimine - jällegi pole see süüdistus, vaid poleemiline vihje sellisele nägemusele kirikust, mis samastab kiriku kui organisatsiooni ja kiriku kui vaimse/vaimuliku suuruse. Neil on ühisosa, kuid mitte kattuvus.