Traditsioonilise kristluse manifest

Quoted post

VEIKO RÄMMEL

#407 Re: Re: Re:

2011-10-13 18:26

#405: Homoseksualist - Re: Re:

Tore, et Ivo vastas juba. Minu vastus on lihtsam . sa oled patukott ja haige, marss Seewaldi.

Vastused

Uku

#414 Anatoti prohvet

2011-10-13 23:50:52

#407: VEIKO RÄMMEL - Re: Re: Re:

Ta on usklik inimene selle sõna tõsises mõttes, mitte selline vaga, nagu neid alati on olnud täis maailm, kellel pole vajadust ühenduse järgi Jumalaga, vaid ainult on tähtis saada kõiki neid hüvesid, mis vagadus võib anda. Sellised inimesed lepivad kommetega: olgu nad kiriku ette kirjutatud või rahvas juba aastasadu maksvad ja nad ei oskagi mõelda, et usk on midagi muud kui kommete täitmine, olgu need siis nii õilsad ja kõrged kui tahes. Neid, kes elavad teisiti, nad peavad Jumala teotajaiks, moraali ja maksva korra vaenlasiks, sest neile on liiga raske käia nõutud teed ja selleks, et see ei kohutaks, ta tuleb tunnistada väärtusetuks ning kahjulikuks koguni, muidugi eriti noorsoole. Iga usklik inimene iseendast satub riidu selliste seenetanud ja hallitanud olenditega, mädanevate viigimarjadega, mis ei kõlba enam miskikski. Ta ei suuda mõista, kuidas inimesed võivad elada nii pimedalt, siiski aga rahulikult. Ja kui tal nagu Jeremijal on kindel teadvus lähenevast hukatusest, siis ta tunneb, et peab manitsema, peab katsuma parandada ning peab kuulutama, et kõik rahul elavad vagad on väärtusetu praht.


Külaline

#417 Re: Re: Re: Re:

2011-10-14 18:16:11

#407: VEIKO RÄMMEL - Re: Re: Re:

"Tore, et Ivo vastas juba. Minu vastus on lihtsam . sa oled patukott ja haige, marss Seewaldi."

 

 

Minu vastus on lihtsam.

oled patukott ja haige, marss Seewaldi.

Tore, et Ivo vastas juba.