Järvakandi terviseraja ja discgolfi raja terviklik säilitamine

Kehtna vallavalitsusele ja Kehtna valla volikogule   Ettepanek   Järvakandi alevi Lauavälja tn 5 detailplaneeringu peatamiseks.  

Järvakandi terviserajad hõlmavad osaliselt antud aadressi ja on samas olnud aastakümneid, jutt on jooksu, suusa, rattasõidu, kettagolfi ja jalutamise radadest. Tegemist on vana prügila osaga, kuhu on terviseraja algusest saadik rajatud liikumisrajad, kettagolfi rada ja võistluste/treeningute tegemiseks autoparkla. Antud ala on kasutatud ka pagiautode krossirajana ja selline tegevus pole meid seganud, pigem näitab antud ala vajalikkust spordirajatisena. Antud alale on istutatud kõrghaljastus, mis sobib kokku kõigi eelpool nimetatud spordi ja vabaaja veetmise võimalustega. Istutatud haljastus ja niidetud väljakud, antud aadressil, on otseselt osa spordirajatisest.

Tööstusala väljaehitamisega muutub võimatuks antud rajaosa kasutamine ja radade ümber ehitamine, raja kvaliteeti kahjustamata, on võimatu. Terviseraja kõrvale/osaliselt ka rajale rajada tootmis ja laohooned ei ole kuidagi mõistlik ja arusaadav tegevus, seda enam et ruumipuudust meil ei ole. Meil on aastaid olnud probleeme Paluküla raja kasutamisega ja nüüd me tekitame, teadlikult ja tahtlikult, ise samalaadse olukorra Järvakandi rajaga.

2019 aastal toimunud suuremad võistlused Järvakandi terviserajal: Maakonna meistrivõistlused suusatamises, maakonna meistrivõistlused murdmaa jooksus, Eesti meistrivõistlused murdmaa jooksus, discgolfi maakondlikud meistrivõistlused, „TIMM“ maastikumaraton. Need võistlused on plaanis ka järgmine aasta ja neile on lisa tulemas näiteks discgolfi Eesti karikavõistluste näol ja võimalusel ka Päästeameti meistrivõistlused.

Järvakandis on hävinud pea kõik spordirajatised ja terviserada on veel elusana hoidnud vabatahtlikud – kas nüüd on siis aeg hakata lammutama terviserada. Lauavälja tn 5 pole kindlasti see piirkond, kuhu peaks laienema tööstusala Järvakandis, siin on ruumi veel piisavalt mujalgi, aga terviserada pole võimalik ümber enam tõsta. Järvakandi alev on pidevalt tervistkahjustavat müra ja tööstustolmu täis, seega teeme ettepaneku koheselt lõpetada Lauavälja tn 5 detailplaneeringu muutmine ja säilitada Järvakandis terviserada täies mahus. Palume mõistvat suhtumist kõigi terviseraja kasutajate ja vabatahtlike abistajate poolt, sest eelpool nimetatud võistlusi peetakse ikka parimatel radadel.   Marko Matson                                                                                                                                       04. 12. 2019 Järvakandi terviseraja rajameister


Marko Matson rajameister    Võtke petitsiooni autoriga ühendust

Allkirjasta see petitsioon

Allkirjastades nõustun, et Marko Matson rajameister saab näha kogu teavet, mida ma sellele vormile esitan.

Me ei kuva teie e-posti aadressi avalikult internetis.

Me ei kuva teie e-posti aadressi avalikult internetis.


Ma annan nõusoleku käesolevale vormile esitatud teabe töötlemiseks järgmistel eesmärkidel:
Tasuline reklaam

Reklaamime seda petitsiooni 3000 inimesele.

Loe lähemalt...