Kaitseme ajaloopärandit Kopli tänaval (Kopli tn 2b)

Avalikul väljapanekul olev Kopli 2a//2b krundi detailplaneering nr DP041780, ei sätesta olemasoleva Kopli 2b hoone säilitamist, kuid suur hulk Kalamaja asumi kohalikke elanikke ja erinevate erialade spetsialistid avaldavad vastuväiteid. Tallinna Vanalinna ja Kalamaja asumi vahemaal asuv Kopli 2b ajalooline hoone, mis tuntud ka Aasia kaupluse nime all, oli ehitatud 19 sajandi lõpus. Nii arendaja kui kohalike elanike huvide kompromissiks oleks fassaadi restaureerimine ja integreerimine uue hoone mahuga.

Allkirjaga kinnitame ajaloolise arhitektuuri tähtsust linna identiteedi kujundamisel, nõuame Linnaplaneerimise Ametilt sätestada detailplaneeringuga Kopli tn 2b hoone ajaloolise arhitektuurse ilme säilitamist, mis näeb ette olemasolevate konstruktsioonide ja detailide renoveerimist vajadusel taasehitust ajalooliste graafiliste materjalide järgi.

TLA_1465_1_518_Kopli_tn_2,_kinnistu_nr_45_18_04_1938_fotogr_E_Brockner-2.jpg

Nõudlust mitte täites palume Linnaplaneerimise ametil ja Muinsuskaitse ametil  detailplaneeringut mitte kehtestada ja algatada uut detailplaneeringut, mis võimaldaks lahendada terviklikult kogu Skoone bastioni ja Balti jaama piirkonda ning luua ajaloopärandit toetavat ja inimesekeskset ruumilahendust.

Avalik väljapanek: https://www.tallinn.ee/est/Teade-Kopli-tn-2a-2b,-Vana-Kalamaja-tn-2e,-Kesk-Kalamaja-tn-3-kinnistute-detailplaneeringu-avalik-valjapanek

Allkirjastage see petitsioon

By signing, I authorize Aleksandr Maier to hand over the information I provide on this form to those who have power on this issue.

We will not display your email address publicly online.

We will not display your email address publicly online.

We will not display your phone number publicly online.Tasuline reklaam

Reklaamime seda petitsiooni 3000 inimesele.

Loe lähemalt...