Õigus kasvatada last tervislikku elustiili järgides

Saades teadlikumaks pakutavatest valikutest, tekib võimalus aru saada, millele toetub inimese tervis. Hea uni, värske õhk, päike, liikumine,  värske kõrge kvaliteediga vähetöödeldud taimne toit koos hoolimise ja armastusega annavad lapsele võimaluse kasvada füüsiliselt ja vaimselt terveks ja elujõuliseks.

Olles avatud ühiskonnas liikuvale informatsioonile, on teada, et tänane ühiskond oma kunstlike valikute, inimesele mittesobiva toidu, vaktsineerimiste, meeletus koguses ravimite (antibiootikumide, valuvaigistite, rahustite jms) manustamisega jms on viinud eestlase tervise Euroliidu viimaste hulka. Eesti lapsed kannatavad vaktsineerimise tüsistuste käes ja on raskete tänapäeva haiguste - diabeet, ülekaal, südame-veresoonkonna haigused, vähk, autoimmuunhaigused -  maailma mastaabis esirinnas.

Läänemaailma juhtivad riigid, ülikoolid, teadlased on järjepanu avaldamas artikleid, teaduslikke töid, uuringuid, mis näitavad vaktsineerimise tugevat kahjustavat toimet, ülitöödeldud  piima- ja lihatoodete degeneratiivset mõju inimtervisele, ravimite üliohtlikke kõrvalmõjusid.

UK-s on 6 miljonit taimetoitlast, USA taimetoitlaste arv kasvas möödunud aasta jooksul kahekordseks, inimeste teadlikkus kasvab kogu maailmas. Tänapäeva ühiskonna liikmel on nii õigus  kui kohustus olla keskkonna- ja terviseteadlik ning kasvatada oma lapsi nii, et nad elavad pika ja täisväärtusliku elu.

Lasteaedades pakutav küpsetatud toit, mis sisaldab palju rasva, suhkrut, kolesterooli, on lapsi ja nende tervist tugevalt kahjustav. Hoolimata kogu maailma tervishoiuorganisatsioonide soovitusest tarbida päevas vähemalt 5 portsjonit värsket,  ei ole see leidnud oma teed lasteaedade menüüsse. Vähiliidud toovad esile, et oluline on süüa 9 portsjonit värsket töötlemata puu-ja aedvilja päevas. Lasteaiad, koolid ja  veel enam - haiglad - pakuvad jätkuvalt haigust tekitavat toitu, lisades oma päevamenüüdele ainult 1 puuvilja või lusikatäie värsket salatit.

Ühiskond peab normaalseks, et majapidamisraamatutes  WC - poti puhastaja ja lehetäide parima tapjana olev Coca-cola on jätkuvalt poes lastele lubatud toitude nimekirjas. Samas taunib ühiskond taimetoitu - võrdsustades seda näljaga. Taimetoitlased kogu maailmas on tervemad, haigustele vähem vastuvõtlikud, pikema elueaga.

Poed on täis stimulanttoite (suhkrust/rasvast küllastatud piimatooted, lisandeid täis magustoidud, rafineeritud jahutooted, kahjustavate e-ainetega, hormoone-antibiootikumide jääke sisaldavaid lihatooteid), mis teevad lapsed hüperaktiivseteks, krooniliselt väsinuteks, haigustele vastuvõtlikeks.

Raske on poes valida oma perele täisväärtuslikku toitu, kui oled tervislikumad valikud endale selgeks teinud ja nende toimet jälginud. Vanematel on keeruline loobuda vaktsineerimisest arstide vähese lugemuse ja teadlikkuse tõttu.

Kõikjal kohtavad terviseteadlikumad vanemad halvustavat suhtumist väheteadlike ametnike ja arstide poolt, kelle teadlikkuse tõstmist ühiskond ei soovigi toetada, kuid vastutustundega vanemad ja noored, kes alles loovad perekonda, soovivad oma perele tervet elukeskkonda ja võimalust kasvatada terveid ja tugevaid lapsi.

Vastutustundega Vanemate Liit kutsub Teid andma allkirja järgmistele punktidele:

1. Toetagem õigust kasvatada oma lapsi tervislikest valikutest lähtuvalt

2. Toetagem õigust loobuda vaktsineerimisest, ravimitest, inimtervist kahjustavast loomsest ja stimuleerivast toidust.

3. Toetagem nõuet ühiskonnas töötavate ametnike teadlikkuse tõstmiseks.

 


Vastutustundega Vanemate Liit    Võtke petitsiooni autoriga ühendust