Toetan Sõrve tee (Liikva-Rannamõisa maantee) Harku vallas suurima lubatud sõidukiiruse 70 km/h kehtestamist

Soovime teha kollektiivse pöördumise Maanteeametile Sõrve tee (Liikva-Rannamõisa tee nr.11412 ) turvalisemaks muutmiseks.

Tee pikkus on 5,2 km. Tee saab alguse Kiia–Vääna–Viti tee 11. kilomeetril Liikva külas. Tee kulgeb läbi Liikva, Sõrve, Ilmandu ja Rannamõisa küla. Tee lõpeb Tallinna–Rannamõisa–Kloogaranna tee 10. kilomeetril Ilmandu ja Rannamõisa küla piiril.  

Meie eemärk on kehtestada 70 km/h kiirusepiirang kogu Sõrve tee (Liikva-Rannamõisa tee) ulatuses.  

  • Liikva-Rannamõisa tee on väga suure liikluskoormusega ja juba praegu ei peeta kinni kiiruspiirangutest. Hommikusel tipptunnil Tallinna poole sõites päikeselise päevaga paljudes kohtades teel tekib autojuhile  päikesepimestus  ja õhtusel tipptunni ajal sama päikesepimestus vastasuunas.  Soovime, et meie lapsed, jalgrattaga liiklejad,  jooksjad,  jalutajad saaksid teel turvaliselt liigelda.

 

  • Liikva-Rannamõisa tee läbib moodustatavat Sõrve looduskaitseala. Kus ühele poole jääb Muraste raba ja teisele poole Sõrve metsad. Terve Liikva-Rannamõisa tee ulatuses on pidev metsloomade liikumine. 90 km/h kiiruse juures ei jõua autojuht piisavalt kiiresti reageerida loomade teeületusele. Ei soovi näha surnud loomi teeääres. 2018 aastal kaotas oma elu Liikva-Rannamõis maanteel üle 15 metslooma.      

Liikva-Rannamõisa_tee.jpg

Kui sa toetad meie eesmärki, siis palun hääleta meie pöördumise poolt ja muudame Sõrve tee (Liikva-Rannamõisa tee) ohutumaks. 

Allkirjastamisega on kiire, meil on aega ainult 5 päeva kuni 19.09.2019

NB! Pärast "Allkirjasta" nupu vajutamist tuleb e-mailil link, mida peab kinnitama, et allkiri meieni jõuaks. Kontrolli kindlasti üle kas su hääl jõudis meieni. Osa hääli millegipärast ei tule läbi.


Sõrve küla elanikud    Võtke petitsiooni autoriga ühendust

Allkirjastage see petitsioon

By signing, I authorize Sõrve küla elanikud to hand over the information I provide on this form to those who have power on this issue.

We will not display your email address publicly online.

We will not display your email address publicly online.Tasuline reklaam

Reklaamime seda petitsiooni 3000 inimesele.

Loe lähemalt...