AVALIK KIRI EESTI VABARIIGI PEAMINISTRILE

Võtke petitsiooni autoriga ühendust

Arutelu teema on petitsiooni AVALIK KIRI EESTI VABARIIGI PEAMINISTRILE jaoks automaatselt loodud.


Külaline

#751

2011-11-25 09:06

Плохое отношения к Русско-язычной нации!!!

Külaline

#752

2011-11-25 09:47

Nõus

Külaline

#753

2011-11-25 09:55

Ei meeldi mulle need venkude allkirjad, keda on kokkuvõttes 95 prossa. Enamik neist tahaks tagasi nõukogude liidu rüppe ja näeks ansipi asendajana savisaart, arvan ma.

Külaline

#754

2011-11-25 10:00

no komments

Külaline

#755

2011-11-25 10:11

Fakt on fakt!
Tarandi tutvustus

#756 Tarand + Narva I

2011-11-25 10:12

Indrek Tarand tegutseb valitsuse eriesindajana Narvas 1993. aastal juuli algusest.

„Ajan siin igasugust jama,” ütleb Indrek Tarand. „Minu ülesanne on hõlmata hõlmamatut. Püüda kaisutada Narva linna ning sõbralikult aidata venelasi Eesti Vabariigis parema järje peale. Ülesanne on tänamatu, sest publik pole kõige õpitahtelisem.”

Tarand peab Narvas tegutsema vahendajana, kuna kohalik võim pole Eesti asjadest kõige paremini informeeritud ega informeeri ka oma asjadest linnarahvast. Ka „Narvskaja Gazeta” pole suuteline Eestis toimuvat jälgima, vaid avaldab ainult pikki ja igavaid arikleid kohalikest asjadest. Tarand on ise püüdnud lehte aidata, et see viiks end kurssi Eestis toimuvaga.

Külaline

#757

2011-11-25 10:19

HEA RAHVAS, LÄHEME EDASI! Super loll!
Валерий

#758

2011-11-25 10:22

Как можно комментировать постоянное ВРАНЬЕ на государственном уровне? Противно и гадко все это.
rästik

#759

2011-11-25 10:27

Rumal ja läbimõtlemata samm.
Normaalne eestlane sellele petitsioonile alla ei kirjuta, sest põhimõtteliselt ollakse ju nõus, aga kuna kirjal on tugevalt ebaviisakas toon, siis normaalne intelligentne inimene sellise avantüüriga kaasa ei lähe ja oma nime sellele alla ei pane.
Alla kirjutab enesest lugupidamatu ja ükskõikne eestlane või siis rumal eestlane.
Venelaste puhul tulevad ilmselt arvesse need samad punktid, aga lisandub veel ka keelebarjäär - tihti ei saada aru, millele täpselt alla kirjutatakse.
Ma usun, et normaalne, intelligentne venelane, kes mõistab täiel määral kirjasõna, ei kirjutaks ka sellele alla, kuna peab endast liialt lugu, et siduda ennast ebaviisakuste ja madala lahmimisega.

Ühesõnaga - väga rumal ja järelemõtlematu tegu.
Me kõik kannatame, elame vaesuses, palk on alla arvestust, kulud kallid ja käärid eri sotsiaalsete gruppide vahel väga suured. Aga seda ei saa teha sellisel moel, et käärin käised üles ja "kütan pasunasse".
Rumalusega ei saavuta midagi!

Külaline

#760

2011-11-25 10:29

Jääb ainult lootus et ei tuleks uut ja hullemat!
Venelane

#761 Re:

2011-11-25 10:34

#753: -

Kui kaua aeg tagasi sa olen viimane kord venelastega suhtlenud? Mulle tundub et mitte kunagi. Mida sa tead venelastest, nende probleemidest ja soovidest? Seda mis räägivad sinu sõbrad või seda mis foorumis/kommentaarides kirjutavad inimesed nägu sina?

Kui sa mitte midagi ei tea siis ei kurjuta. Ja ära kasuta sõna "venkad".

Елена

#762 Re: Re: Re: Re:

2011-11-25 10:39

#734: Jüri Derkun - Re: Re: Re:

Вы правы , эстонский  знать надо хотя-бы для того , чтобы прочитать всё,что про нас пишут даже те, кто ждут от нас поддержки, - пусть даже двусмысленным языком .Но человек умеющий думать  и владеющий  эстонским поймет и это  .В пример - эта петиция, а ещё конкретнее - ответы на комментарии .  Есть русская , очень меткая и точная  пословица " Не плюй в колодец, из которого тебе придется когда-нибудь напится" . P.S Специально для составителей петиции, мы думаем вы прекрасно владеете русским, если обратились в русские СМИ.

rästik

#763

2011-11-25 10:40

Täpsustan sõna ükskõikne - vastutustundetu.
Ehk siis inimene, kes ei mõtle, mis saab edasi. Kui tekitada valitsuskriis, siis pole teada, kuidas sellest välja tuleme.
Minna on vaja siiski kindla peale välja ja väga läbimõeldud tegevusega. See nõuab ajutrusti ja pikaajalisemat tööd.
Veiko Rämmel

#764 Re:

2011-11-25 10:45

#759: rästik -

Austa siis kommunist Ansipit, kes koerad rahva kallale ässitas ja rahvast ei austa. Koerale koera palk.


Külaline

#765

2011-11-25 10:54

davno para

Külaline

#766

2011-11-25 10:55

Kogu Eesti liigub majandusliku, rahalise, kultuurilise ja moraalse katastroofi suunas. Praegune valitus eesotsas oma ülbe pealiku Andrus Ansipiga ei taha tõele näkku vaadata, vaid sugereerib oma rahvast kavalate nõksude abil a la Eestil läheb hästi, Eestil läheb hästi, majandus kasvab, Eesti saab kiita jne...lõputult seda jama, millel ei ole, kui vaadata tegelikku elu, reaalsusega mingit kokkupuudet. Meile, rahvale, lihtsalt valetatakse ja valetatakse, kusjuures valetatakse nii häbematult, et kas tõesti Ansip peab oma rahvast lollideks!!!!
Alar Sudak

#767 Re: Tarand + Narva I

2011-11-25 10:58

#756: Tarandi tutvustus - Tarand + Narva I

Indrek Tarand hoidis ära Kirde-Eesti lahkuöömise Eestist.

See oli tema ülesanne ja selle ülesande ta täitis.


Külaline

#768

2011-11-25 11:07

Sest ta on suur loll!!!
Sakunne

#769 Re: Re: Kohtuniku nimi

2011-11-25 11:13

#22: - Re: Kohtuniku nimi

Kui ikka kirjutada, siis korralikult ja soovitavalt ilma kirjavigadeta

Paljudel siinkirjutajatel tundub olevat õigekirjaga mõningaid probleeme

 

Blaablaablaa

#770 Re: Re: Re: piimajõed

2011-11-25 11:45

#743: Veiko Rämmel - Re: Re: piimajõed

Jajah, ikka maalitakse kõik valgeteks ja punasteks. See on üks idiootlik lähenemine! Mina kui Eestlane tean piisavalt PUNASTEST, et neid ühtemoodi teiega põlastada, aga erinevalt teist ei hakka ma kõiki suvaliselt värvipotti suksama. Et kui ei ole nats, siis järelikult on punane, jah?
Ma olen parteitu. Sotse käin ma valimas, sest minu jaoks oli see veel eelmiste valimiste eel üks normaalsemaid parteisid. Pooldan sotsiaaldemokraatiat, sest ideoloogiliselt arvestab see kodanikuga, aga et ma neid valimas käin ei tähenda, et ma sooviks neid valitsust juhtivaks parteiks. Eestil pole hetkel võimalusi, et pensioneid ja palku ja töötutoetusi ning muid subsiide lakke virutada, aga defenitly võiks sinna suunas liikuda -- rahulikult.

Kogu see kuradima retoorika selles petitsioonis viitab natsionalismile: eesti muutumine euro-oblastiks; hirm Brüsseli juhtimise ees; viide kommunismile et cetera. Lisaks veel, nagu enne mainitud sai, rõhumine emotsioonidele ning, jälle enne mainitud, enamus punkte on subjektiivsed ning sõltuvad igaühe oma interpretatsioonist. Suveräänsuse loovutamine Brüsselile, selleks et ära hoida igasugust p*ska, et ära hoida sõdasid riikide vahel ja et abistada üksteist, et ära hoida suuremat kahju endale. Eesti andis EFSFile selle raha, sest see aitab ka meid. Oleme Euroliidus või mitte, näha on, et Eurokriis puudutab ka ülejäänud maailma. Mis kasu oleks palkade tõstmisest kui eurokriisist jagu ei saa?

Ja naiivsusele viitab ainuüksi terve viimane paragrahv: "Rahvas vajab riigimeest, kes ei valetaks rahvale, tooks Eesti ühiskonna välja kriisidest, tasakaalustaks ühiskonna ning kasvava majandusliku ja sotsiaalse ebavõrdsuse. 
Teeme ettepaneku Indrek Tarandile, alustamaks uue erakonna moodustamisega, mis võidaks valimised ja saaks valitsusparteiks. Uus erakond viib ellu järgmised eesmärgid. Lõpetab demokraatia kriisi. Tõstab poliitika proffessionaalsuse taset. Lähtub mitte populismist vaid ühiskonna tegelikest vajadustest. Arendab osalusdemokraatiat. Kanaliseerib kolmanda sektori parimad ideed ja lahendused valitsusprogrammiks."

Kari unistajaid olete ikka küll kui arvate, et Tarandi pukki pistmine lahendab kõik ühiskonnas olevad probleemid. Ja kust võtate garantii, et Eesti rahvas selle Tarandi uue partei poolt kohe hääletama jookseks? Mis saab siis, kui Tarandi kõrvale kerkib võimalust kasutades radikaalsem partei, kes teie moodi raskel ajal rahva emotsioonidele rõhub ning lõppeks oma valimislubadusi täitma hakates Eesti täiesti hukatusse viib? Liituks äkki Venemaa uue majandusliiduga, mis arvate? Tarand on äge, mulle ta meeldib, andsin isegi oma hääle, kui EP valimised olid, aga selline putś millele te ilmselgelt salamisi mõtlete ei garanteeri talle peaministrikohta !! Ja te tõesti arvate, et Tarand viiks meid Euroliidust välja? Ta ise on EL'is juba sees, jobud.


Külaline

#771 Re: Re: Re: Re: piimajõed

2011-11-25 12:10

#770: Blaablaablaa - Re: Re: Re: piimajõed

!!! Täpsemalt ei või olla, õige jutt.


Külaline

#772

2011-11-25 12:16

Действительно если вся эта возня затеяна ради Таранда ,тоже рвущемуся к креслу премьер-министра, то где гарантии,что страна не окажется в ещё худшем положении чем сейчас...мдаа...есть над чем думать.

Külaline

#773

2011-11-25 12:22

no komments

Külaline

#774

2011-11-25 12:23

Tahan targa peaministri.

Külaline

#775

2011-11-25 12:26

We need more intellegent and adecvate Prime Minister.