EESTI LAHKUMINE EUROOPA LIIDUST ESTEXIT!

EUROOPLANE
Külaline

/ #166

2016-08-02 16:38

Siin on nüüd mulle vastatud copy ja paste tarkade tekstidega, vale see kõik pole, aga kuidagi kuiv ja ametlik tekst.Ja pealegi jutt ikka selline, et kui kahjulik ja halb euroopa liit on, ainult halb välja toodud, kõik hea kõrvale jäetud.Kas aga euroliidust ka mingit kasu on olnud, ei teie seda tunnista.Ja see mitte tunnistamine paneb teile vastu töötama. Oleks oodanud rohkem läbi omade nägemuste ja arusaamade, ehk siis oma koostatud arusaadavamat teksti, muidugi kohati siin seda ka oli.Kui tahate inimesi moosida siia alla kirjutama, siis siinsed kommentaarid peaksid olema mõjusamad, läbi omade mõtete on kõige parem inimesi mõjutada, liiga tark ja ametlik jutt ei vii kuhugi.Mulle tundub, et mina läbi omade kommentaaride suudan inimestele mõju avaldada.Kui minu kommentaarid poleks siin mingit mõju avaldanud, ega siis neid ka kustutatud poleks.Ja ma ei ole öelnud kustutatud kommentaarides ka midagi valesti.Arvan et panen need kustutatud kommentaarid siia seinale tagasi.Kui see petitsioon oleks suunatud pagulaste vastu, siis lööksin teiega kampa.Aga et siin materdatakse kõike mis euroopa liiduga seotud, mingit tõde tunnistamata, siis ei saa ma seda seltskonda siin aksepteerida.Isegi radikaalne EKRE pole nõus euroopa liidust kõigele vilistades välja astuma, ometi just nende puhul on aru saadud, et nemad seda toetavad, aga ei.Mart Helme on öelnud ja mõtleb natuke teistsugust referendumit.Tema sõnad: "Eesti vajab referendumit selle mandaadi kohta, mille alusel valitsus meie asju Euroopas ajab. See ei ole välja astumine. See on vaherevisjon, kus rahval on võimalus öelda: me ei ole nõus praeguse immigratsioonipoliitikaga, me ei anna valitsusele mandaati meie raha põletamiseks Kreeka (ja Kreekale järgnevate riikide) kõrbevate eelarvete päästmiseks, me ei ole nõus suveräänsuse veelgi suurema loovutamisega Euroopa Komisjonile. Lõpetuseks: me soovime, et meie põllumehi koheldaks täpselt nii nagu Prantsuse põllumehi. Kui on solidaarsus, siis olgu solidaarsus kõiges."  Pigem ma nõustun selle seisukohaga, see on targem lähenemine.