AVALIK KIRI EESTI VABARIIGI PEAMINISTRILE

Blaablaablaa

/ #737 Re: piimajõed

2011-11-25 02:25

#26: pensionär - piimajõed

Tahaks näha, kes reformierakonnast 5000 euri kuus endale palgana taskusse saab...

Olles ise alati sotside pooldaja ja eluilmaski mitte reforme valinud leian ma ikka, et teie petitsioon on, tõepoolest, äärmiselt naiivne ja, mis siin salata, ultranatsionalistlik. Retoorika, mis petitsioonis kasutusek on, rõhub pelgalt emotsioonidele ning enamiku punktide õigsus sõltub iga mehe oma interpretatsioonist (paraku enamus ilmselt interpreteerib seda nii nagu ette antud, sest puudub haritus või terve mõistus antud teemal). Me ei ela enam 20 sajandis, maailm muutub, saage üle. Pisikesel rahvusriigil on raske üksi toime tulla sellises maailmas ja ärge hakake nüüd Norrat eeskujuks võtma -- neil on reaalselt maavarasid ja piisavalt kapitali, et olla niimoodi iseseisev, erinevalt Eestist. Majanduskriisist ei saa jagu pelgalt peaministrit vahetadaes, tuleb alustada rahvast endast, tuleb muuta rahva suhtumist ja lõppude lõpuks -- oleme näinud ka s*itemaid aegu ja need üle elanud. Mis te vingute? PIIGSi riigid lendasid veits liiga kõrgelt liiga pikka aega, korjasid laene ja ei kasvatanud reserve, lõppude lõpuks kogu süsteemi ankrukiviks muutudes. Kreekas toimuv on midagi, mida meie oma riiki ei tahaks! Ma nõustun, et on punkte, milles saab Ansipit süüdistada, aga tema otsustelgi on põhjused. Meie valitsus on väga askeetlik, aga aind sellepärast, et meie lastele ja lastelastele tulevikus ka midagi jääks. Majandusprognoosid muu maailmaga võrreldes pole meil üldse halvad. Ei ole me mingid Kreeklased, kes rahmisid liiga äkiliselt et head elu väikse vaevaga saada -- nüüd maksavad oma hinda. Eestlaslik on minna edasi tasakesi ja kaalutledes, ikka homsele mõeldes. Ansipi võib välja vahetada, aga ega see midagi ei muuda. Mis te arvate, kes pärast teda pukki astuks? Note to that et Ungaris on juba natsipartei võimul. Mina seda oma koju ei taha.

PS! minu kuine sissetulek on ~300 euri kuus ja pole kerge, aga saan hakkama ja ei vingu.