Õigus kasvatada last tervislikku elustiili järgides


Külaline

/ #23

2012-05-29 19:33

Ma ei saa päris täpselt aru, ma oleks nagu põhimõtteliselt kõige muuga nõus, aga väita, et loomne toit on kindlasti ainuüheselt mõistetavalt inimesele kahjulik, ja seda absoluutselt kõigile, olenemata rassist või soost või vanusest või misiganes muudest füsioloogilistest eripäradest - sellele ma küll alla kirjutada ei julgeks. Või, et kui rääkida teadlikkusest, kust see teadlikkus siis selles osas pärineb, veganismi promovatelt lehekülgedelt? Mis asi on see teadlikkus ja mis asi on see teaduslikkus, millele see võiks toetuda? Tedust tehakse tänapäeval igasugust ja enamasti ikka nii, et kes maksab, tellib ka muusika. Täiesti võimalik, et käesoleval ajal tõepoolest süüakse liha ehk märgatavalt rohkem, kui veel kasvõi näiteks 100 aastat tagasi. Võimalik, et inimese evolutsioon ei tule sellele piisava kiirusega järele ja võimalik, et selline teguviis ongi ebatervislik ning lisaks veel ka emakese maa ressursside kasutuse osas ebaratsionaalne. Võimalik, et tulekski liha tarbimist oluliselt vähendada. Evolutsiooniliselt on looduses kõik pidevas muutumises ja küllap inimene harjuks pikapeale ka nende suuremate liha kogustega, iseasi, kas see enesega senisest ka märgatavalt suurema õnne ja rahulolu kaasa tooks. Üldiselt ei ole ma nõus, et loomsed toiduained on midagi, millest loobumine oleks mingilgi moel kuidagi iseeneses mingi tervisegarant. Selles osas aga, et mürgi(kõikvõimalikud lisaained ja intensiivpidamisel loomade lihas ja muudes saadustes esinevad jäägid), mida meile tänapäeval suuresosas toidupähe pakutakse, võimalik liigsuur osakaal laste toidusedelis, on problemmaatiline, kirjutaksin kahe käega alla. Samuti on igasugune arstimite ülikergekäeline igaks elujuhtumiks väljakirjutamine muretekitav ja üle tuleks kindalsti vaadata ka kõik vaksineerimisega seonduv.