Riigipoolset abi Boltile ei tohi lubada ja osaluse ostmine keelata

Bolt on aastal 2013 loodud ettevõte algse nimega M-takso ehk Boldi ettevõtte vanus on tänaseks 7 aastat. Selle aja jooksul ei ole ettevõte näinud kordagi kasumit. Aastal 2018 oli ettevõtte kahjum 61 miljonit eurot. (https://arileht.delfi.ee/news/uudised/bolt-jai-ulisuurde-kahjumisse?id=87283371).

Bolt on korduvalt ütelnud, et nemad ei vastuta Eesti Vabariigi seaduste täitmise eest ja lükanud kõik vastutuse kolmandatele osapooltele (https://tehnika.postimees.ee/6887440/bolt-me-ei-korralda-taksovedu). Lühidalt võib väita, et Bolt ei ole olnud huvitatud Eesti Vabariigi seaduste täitmise kontrollist.

Aastal 2017 viisid Bolti omanikud Bolti omavad juriidilised kehad Läti registrisse. Väidetavalt oli põhjuseks kõrge maksu koormus Eestis ehk maksude mitte tasumise soov. (https://digi.geenius.ee/rubriik/uudis/meenutus-suurt-riigiabi-paluva-bolti-omanikud-viisid-arikehad-latti/). Tööjõumakse tasutakse endiselt Eestis, kahjuks ei ole avalik andmebaas palju Bolt saab seoses kahjumiga käibemaksu tagasi riigilt.

Jah, Bolt pakub odavaid teenuseid inimestele ja on võitnud sellega rahva südame. Temast räägitakse kui Eesti eduloost ja eeskujust. Praegu on näha mille arvelt on see tulnud.

Eriolukord on kestnud Eestis 3,5 nädalat ja selle lühikese ajaga on Boltil otsas ettevõtte käibe vahendid. Bolt küsib riigil 50 miljonit laenu/abi (https://majandus24.postimees.ee/6944837/hadas-bolt-kaupleb-riigilt-50-miljonit-eurot-laenu). Arvestama peab, et Bolt on kaasanud ca 280 miljonit raha viimase kahe aasta jooksul ning endiselt on kahjumis.

Riik peab arvestama, et abi küsiv ettevõte on vilistanud seaduste peale, soodustanud seaduste rikkumist, viinud Bolti omavad juriidilised kehad välisriiki, et vältida maksude tasumist Eesti Vabariigile. Bolt ei ole kordagi olnud kasumis ja antud ärimudel ei jõua kasumisse.

Riik kaalub kõikide kodanike raha jagamist ettevõttele kes on raisanud 280 miljonit kahe aastaga jõudmata kasumisse. Riik kaalub osaluse ostmist ettevõttes kes on sülitanud Eesti Vabariigi seaduste peale. Riik kaalub 50 miljoni laenamist kohta kus seda tagasi ei tule ehk 50 miljoni ära viskamist.

50 miljoni eest saaks tõsta meditsiini töötajate tasusid kes võitlevad eesrindel Covid19 vastu. Selle raha saaks anda põllumajandusele kellelt tuleb reaalne kasu meie söögilauale.

Iga ettevõte peab vastutama enda äririskide eest. Bolt ei ole eluliselt vajalik teenus mida riik peaks toetama. Bolti toetamine ei tohi toimuda Meie kõigi rahaga.

Palume riigil antud ettevõtte mitte toetamist või osaluse ostmist!

Käesolev petitsioon edastatakse Eesti Vabariigi valitsusele 16.04.2020.