Humanistliku kristluse manifest

Võtke petitsiooni autoriga ühendust

Arutelu teema on petitsiooni Humanistliku kristluse manifest jaoks automaatselt loodud.

See postitus on eemaldatud tema autori poolt (Näita detaile)

2011-10-08 21:46


Vali Hüüdnimi

#1327 Re: Re:

2011-10-08 21:49

#1322: Harri Kingo - Re:

"Näib, ka teie pole samuti manifestist vaimustunud."

Kirjutasin manifestile alla. Ei ole vaimustatud sellest, et pidin seda tegema, et olukord tingis ühe osapoole vajaduse lõpuks manifest avaldada, kuid et märguanne oleks märguanne, peab ju tegutsema. Eks vastureaktsioonide iseloomust võis ka nii mõndagi välja lugeda. Sai ka enda jaoks mõne probleemi selgemaks.

Nüüd jääb vaid oodata, mis saab. Ei usu, et küsimused vastuseta jäetakse. Aega ju peaks asjast huvitatutel olema ja mida rohkem aega anda vastajatele, seda parema vastuse võib saada.

külaline

#1328

2011-10-08 21:52

Harri Kingo: "mütoloogiast inimese ebarahuldava olukorra seletus tõi kaasa pärispatu kontseptsiooni, millele kristlus (mitte Jeesus) lisas pärispatust lunastamise doktriini. Jeesusest sai varajase kristluse kohaselt inimese ja inimkonna pärispatust lunastaja.
Kõikides algelistes usundites on levinud ohverdamine kui inimlik katse jumala soosingut võita ja isegi osta. Pole imeks panna, et Jeesust kui lunastajat ja tema surma hakati vaatlema kui ohvrit"

Harri Kingo

#1329 Re: Re: Re:

2011-10-08 22:13

#1327: Vali Hüüdnimi - Re: Re:

Eks te ise tea, miks ala kirjutasite. MIna ei kirjutanud alla ei manifestile, ei vastumanifestile. Minu jaoks toimub kogu see kemplemine kahe manifesti ja kahe leeri vahel siiski väga õpetuslikult pinnalisel tasandil võrreldes kristluse reaalsete porobleemidega kaasajas. Ja nagu ma märkan, on kogu see manifestide-saaga ka väga täis pikitud mingeid mulle teadmata isiklikke suhteid kristlaste eneste vahel - käib lausa ühe kiriku ja koguduse liikmete vaenamine teise kiriku ja koguduse poolt. Miski "kodusõda" tõesti, mis ületab sele teie pakutud "kommunikatsioonihäire" piirid. Kõik see kemplemine oma inimlike taustadega jätab kogu sellest asjast suht näotu mulje pealekauba.

Ma kardan, et midagi ei saa edasi. Nii kõik jääbki. Ehk ilmub veel miski manifest - mine tea? Üldiselt - mida rohkem manifeste, seda vähem neid märgatakse. See manifest oli paraku lisaks oma pinnalisusele ka sedavõrd hägusas sõnastuses, et võtta see millegi aluseks on lootusetu. Ma näiteks üritan aru saada, mida mõista selle manifesti kõige esimese sõna - selle "humanismi" all seal manifesti pealkirjas... aga see, kes võiks seda esmast seletada, on kadunud üldse...

DiaTheo

#1330 Ei tunne ärpleja piiblit!

2011-10-08 22:14

Kingo,

sinu "jumalariigi" teooriat on enne sind käsitlenud Lev Tolstoi - kirjanduslikus võtmes. Teoloogilises võtmes on see samane ANN´i käbiusuga ja Olev Vallimaa "jumal on kõiges"-usuga.

Piiblis on sellest juttu oma 150 korral. Ma isegi viitsiks sulle sealt ühteteist välja noppida, kui ma poleks veendunud, et sellest pole vähimatki kasu - sa ei suuda nagunii millestki aru saada.

Aga palun, siin sulle üks kirjakoht piiblist. Sellest adekvaatselt arusaamine eeldab piibli elementaarset adumist, nii et ... tühi vaev minu poolt, jälle:

22Ja kui nad sõid, võttis Jeesus leiva, õnnistas, murdis ja
andis neile ning ütles: "Võtke! See on minu ihu."
23Ja ta võttis karika, tänas ja andis selle neile, ja nad
kõik jõid sellest.
24Ja ta ütles neile: "See on minu lepinguveri, mis valatakse
paljude eest.
25Tõesti, ma ütlen teile, mina ei joo enam viinapuu
viljast kuni selle päevani, mil ma joon uut Jumala
riigis."

See postitus on eemaldatud tema autori poolt (Näita detaile)

2011-10-08 22:14



Külaline

#1332 Re: Re: Re: Re:

2011-10-08 22:16

#1329: Harri Kingo - Re: Re: Re:  õpetuslikult pinnalisel tasandil

 H. Kingo  arvab end otsustusvõimeliseks selles küsimuses?


Külaline

#1333 Re: Re:

2011-10-08 22:17

#1331: Harri Kingo - Re:  

 Ei hr Kingo, see näitab, et kõnelete kristlusest ise mitte Kristust tunnistades.


Külaline

#1334 jumalik enesekindlus

2011-10-08 22:25

Kingo üritab visalt jutule saada ja kedagi õpetada.
Pole küll ühtainustki, kes teda autoriteedina tunnustaks, kuid see polegi oluline.
Tõelisele tegijale piisab, kui ta ise endasse usub.
:)))
Harri Kingo

#1335

2011-10-08 22:27

Mis ANN! oma käbiusuga? Mis Olev Vallimaa oma "kõige" usuga? Miks Lev Tolstoiga samaväärsetena!? On need inimesed sinu jaoks sama kaaluga mis Lev Tolstoi? Autoriteedid? Kust nende teoreetilisi traktaate lugeda oleks? Viitad ehk rahvale oma autoriteetide tekste ja süvaarutlusi?

Su konkreetne tsitaat ei räägi midagi Jeesuse tagasitulemisest ega koos sellega Jumala riigi saabumisest. Kordan siis küsimust sinule su väidetu kohta - kus Jeesus ütleb, et ta tuleb tagasi Maale ja toob siis ja sellega kaasa Jumala riigi? Seda esiteks. Teiseks - kas ühed Jeesuse sõnad on tõesti rohkem Jeesuse sõnad kui teised Jeesuse sõnad (Lk 17)?

Kuna sa oled kõva otsingumootoritest leitu tsiteerija, löö sisse sõna "taevariik" ja "Jumala riik" aadressil:
http://www.piibel.net/sisukord.html

Siis loe. Mitte lausejuppe, vaid kirjutatut, kuhu lausejupp viitab.

See postitus on eemaldatud tema autori poolt (Näita detaile)

2011-10-08 22:29



Külaline

#1337

2011-10-08 22:30

Ei ole asi vereohvritest (lunastusest) siit teemast üldse kaugel. Kui on patu probleem - ja see on siin ja kõikjal - siis on lunastus väga seotud probleem.


Külaline

#1338 Re:

2011-10-08 22:32

#1335: Harri Kingo -  

 H. Kingo loeb ise lausejuppe ega seosta neid omavahel.
Tõbine kannab tervet :))

See postitus on eemaldatud tema autori poolt (Näita detaile)

2011-10-08 22:33



Külaline

#1340 võeh!

2011-10-08 22:34

Kas siis Kingol on pattu?
Püsige ometi teemas, armsad sõbrad!

See postitus on eemaldatud tema autori poolt (Näita detaile)

2011-10-08 22:36



Külaline

#1342 kimbatus

2011-10-08 22:40

Õpetaja saab aru, et teda ei kuulata enam.
Pigem itsitatakse.
Aga järgi jätta ka ei saa ja ära minna.
Leppida oma saatusega.

Külaline

#1343 H.Kingo vahetaks ehk teemat

2011-10-08 22:42

Harri Kingo, 01.10.2011 22:05
Urantia raamatust aga vestleksin meeleldi - kahjuks pole siin ühtegi, kes oleks selliseks vestluseks võimeline. Kuid pole häda - vaadake sisukorrast, mis teema teid huvitab ja tutvuge:

http://www.urantia.org/et/urantia-raamat...

See postitus on eemaldatud tema autori poolt (Näita detaile)

2011-10-08 22:43


See postitus on eemaldatud tema autori poolt (Näita detaile)

2011-10-08 22:46



Külaline

#1346 Re:

2011-10-08 22:48

#1345: Harri Kingo -  

 vestleksin meeleldi oli Harri Kingo  soov.

See postitus on eemaldatud tema autori poolt (Näita detaile)

2011-10-08 22:52



Külaline

#1348 Re:

2011-10-08 22:53

#1344: Harri Kingo -

Vabandust, ma ei teadnud, et tegemist on Jeesuse tasemel õpetajaga.

Ma ei aja sind ära, see oli ennatlik järeldus. Pigem vastupidi.

Foorumi taseme hoidmiseks... :)


Külaline

#1349 Re:

2011-10-08 22:58

#1347: Harri Kingo -  

 Mille poolest  avaldub UR-s Jeesuse õpetusest ainulaadne ja muljetavaldav pilt?

Kui see on ainulaadne, siis paluks rutvustada erinevust Piiblist.

See postitus on eemaldatud tema autori poolt (Näita detaile)

2011-10-08 23:01