Õigus kasvatada last tervislikku elustiili järgides

päikesekiir

/ #68 Rahu, rahu, rahu...

2012-05-31 12:34

vaadates neid viimaseid kommentaare tuleb välja, et mõnedel on siiski raske aru saada, et on võimalik ka teisiti elada, võttes ise vastutuse enda elu ja tervise üle. Mina olen näide sellest, kuidas on võimalik tänu eluviisi ja toitumismuutustele elukvaliteeti oluliselt tõsta. Ei aidanud mind arstid ega miski muu, ainult oma keha oli kõige suurem õpetaja, mis on minu jaoks õige ja mis mitte. Olen nüüdseks üle 10 a vegetaarlane olnud ja viimased aastad ei tarbi ka enam piimatooteid (kui siis minimaalselt ja väiketalust pärinevaid). Varasemad terviseprobleemid on nüüdseks unustatud. Ülejäänud pere ja lapsed elavad samamoodi, sest nemadki on aru saanud, et nii on parem. Väiksem laps ka vaktsineerimata. Pole kunagi haige olnud, kuigi käib lasteaias ja suhteme ikka teise inimestega :-). Seega ei näe ma tema puhul küll vajadust mingiteks süstideks. Mina arvan, et see petitsoon on väga vajalik inimeste üldise informeerituse tõstmiseks - saab ka teisiti elada, ja vahest veelgi paremini (s.t tervemalt). Tublid inimesed, kes need teemad päevakorda on tõstnud. Sest see on ikka absurdne küll, kui Terviseameti eestkostel nt lasteaia või kooli tüüpmenüü on üksluine mannapuder, makaronid, viinerid, hakkliha kapsaga... see on kõige odavam ja teisiti ei osata. Aga lapsed on üldiselt väga haiged, kui vaadata peresid, kes teevad täpselt nii "nagu arst käskis või telekast keegi ütles, et nii on vaja". Leian, et oma kogemus on see, millele toetuda saama. Ja ei maksa kuri olla, sest negatiivne mõtlemine mürgitab veel kõige enam... Nii, et tasub olla hoopis ettevaatlik oma sõnadega :-) Olge terved! Valgust ja armastust teile kõigile!