AVALIK KIRI EESTI VABARIIGI PEAMINISTRILE

Võtke petitsiooni autoriga ühendust

Arutelu teema on petitsiooni AVALIK KIRI EESTI VABARIIGI PEAMINISTRILE jaoks automaatselt loodud.

strateegia

#2951 Aga edasi

2012-03-10 17:28

Kõige selle juures peaksime mõtlema, mis saab edasi. Erakorralisi valimisi - seda jah. Aga millist Eestit me tahaksime enda ja/või oma laste ümber näha aastal 2041 - aastal, mil möödub 50 aastat Eesti vabanemisest NL ikkest ja 100 aastat esimesest suurküüditamisest?
Mina tahaksin näiteks sellist Eestit, kus
- iga täiskohaga töötaja on oma sissetulekute poolest vähemalt keskklassis
- eestlaste osakaal elanikkonnas on vähemalt 88%, nagu see oli enne Umsiedlungit 1939 (kusjuures mitte-eestlaste arv oleks sama, mis praegu)
ning soovin Eestit juhtima jõudusid, kes tahaksid ja suudaksid kohe hakata looma tingimusi sellise tuleviku kujunemiseks Eestile.

Külaline

#2952

2012-03-10 17:32

no comments

Külaline

#2953

2012-03-10 17:46

.

Külaline

#2954

2012-03-10 19:25

Ansip tagasi

Külaline

#2955

2012-03-10 19:28

Kahjuks, ma ei näe oma tuleviku Eestis
Kaks ajastut võrdluseks...

#2956 Re:

2012-03-10 22:10

#49: -  

 Milleks kisa ja kära, kas kellegilt on ära võetud võimalus saada peaministriks ja jagada rahvale kulda ja karda?Kommunismi ajal pidid ju ka kõik saama ühe teki all magada, aga ometi jäi osa ilma tekita?

Eakas

#2957 Re:

2012-03-10 22:59

#2940: Evelin -  

 See oli ainuke aus vastus kõigile siin kommenteerijatele.Kiiresti lootsid kõik saada üleöö rikkaks, kui lammutati toimivad üksused.Igaüks sai natuke ja mõned jäid päris ilma.

Nii oli see ka kommunismiaja alguses.Kui röövitud varad said otsa, siis algas suur nälg ja viletsus.

Ütleb ju vanasõnagi:"Ei tasu vanasse kaevu enne sülitada, kui uuest pole veel vett saanud!"

Ei ole ühegi kommentaari hulgast leidnud idee raasukestki, kuidas luua kõigile meelepärane elukeskkond ja kes saab eestvedajaks. Mõelge, isegi loomadel on karja juht olemas, kellele peab alluma!

Loodan, et minu eas olles, näen järeltulevate põlvede rumalusest saavutatud viletsuse ära.

õige

#2958 Re:

2012-03-11 01:08

#2945: Teet -

Vot õige mõte! Ka mina lähen tööle kui siin 88% on eestlased. Seni las rabagu tööd ljudi ja ansipi. Petitsiooni toetan!

orjenteeruja

#2959 2956, 2957

2012-03-11 06:59

Kas arvate, et kõik on nii arusaamatud? Lähiminevikust mõned näited. Viljandi Tervisekeskus, kui kasumit tootev ettevõte oli tarvis müüa? Müüdi Bussipark, et selt kaoks busse teenindav töökoda. Bussijaama plats on eravaldus, kus bussid parkida ei tohi, vaid peavad endale seisukohti otsima. Tartu raudteejaam müüdi või kingiti Rein Kilgile, et pärast linna poolt, korrastamiseks ka raha jagada. Väga edukas ettevõtja, kellel ettevõtted pankrotistuvad, töölistele palgad maksmata. Kutsutakse presidendi vastuvõtule, nõuanded raadios. Kriminaalse minevikuga politseiametnikud asutavad nõuande- ja inkassofirmasid. EAS jagab Euroopast tulnud raha tundmatule Vene firmale suures ulatuses. Eesti alustajad ei oska isegi summadest und näha. Pärast mõne erakonna hääletoru kiidab, kui tohutu raha me oleme saanud. Asutatakse erakondade MTÜ-sid, mille otstarve on arusaamatu või mittevajalik. Äritsetakse elamislubadega, mille tagajärjeks oleks pidanud olema kohene vahistamine. Kiidetakse suurt majandustõusu, mis on toimunud vaid hinnatõusu arvelt. Läbimüük koguseliselt on vähenenud. Elanike ostujõud väheneb järjekindlalt. Kiidetakse palgatõusu, mis tuleneb Maksuameti arvele laekuvast rahasummast. Kuid see laekub ka välismaal tööl käijatelt, kes seal vähem maksnud. Lapsed kasvavad vanemateta, kuna lähedal pole töökohti. Maalt hävitatakse järjest kauplused, side, koolid ja siis keskonnaminister plaanib tondilosse lammutama hakata. Loetelu on veel pikem. Kas ei ole siis piisavalt peaministri ja ülejäänud riigi juhtkonna vahetamise aeg? Juhtkond on jätnud riigisisese olukorra ja julgeoleku täiesti omapead, mõeldes vaid raha suunamisele välismaa aitamiseks, et siis saada välismeedias kiidetud ja ehk mõni aurahake teenida. On piisavalt asendajaid, kes ei vaja ülemaksmist, mida praegune juhtkond vajab.

Külaline

#2960

2012-03-11 07:21

Ansip mine koju!

Külaline

#2961

2012-03-11 07:31

Моральный урод, лжец и вредитель собственному народу

Külaline

#2962

2012-03-11 08:19

kakaja to hernja
Kaasamõtleja

#2963 Re: 2956, 2957

2012-03-11 11:48

#2959: orjenteeruja - 2956, 2957 

 Meil on ju turumajandus, mida me nii kangesti soovisime kooris.Kui ikka mingi üksus töötab kahjumlikult ja seda ei saa kasumlikult edaspidi rakendada, siis tuleb see müüa järgnevale omanikule, et mitte sinna kuhjata nagu tuuldeloobitud raha lisaks ja kui hooneid ei hoolda, siis saavad neist tõesti nn. tondilossid, mida nüüd tahetakse esteetilise looduspildi saavutamiseks lammutada, kui aga oleks ära müüdud, oleks midagigi saadud.

Samuti ei ole ju keegi kinnistatud riiklikule palgatööle nagu politseitöötajad või õpetajad, kes tunnetavad alatasustamist.Võivad ju ka luua mingi isemajandava üksuse. Õpetatud inimestel on mitmesugused võimalused nagu on eralasteaiad juba tehtud. Nii ka politseiametnikud lõid inkassofirmad eelpool mainitud ütluste põhjal.

Ise pole ma poliitik, kuid kaasamõtlejana võin öelda, et poliitiku elu on peaaegu ööpäevaringne, sest vastutus on ikka kogu rahva ja riigi ees, midagi ei või maha magada. Mõelge veel, kui nii tihti vahetada poliitikuid ametikohtadel, siis on iga järgnev seal algul õppija ja ei suuda seal midagi algselt teha kasulikku ja tal puudub tuntus suhtlemises teiste riikidega. See on sama, kui kedagi viia uuele tundmatule tööle, kus algselt saadakse selle eest ainult katseajaliselt õpilaspalka. Riigijuhtimist pole aega õppida.

Samuti üks suur kisa ja õelutsemine rahvuste vahel,kuid see saab ka alguse selle riigiisa tooli pärast ja ometi on rahvas nii sinisilmne ja arvatakse, et see on rahvuste vaheline vaen. Ei, see on õhutatud vaen ülevaltpoolt võimuvõitluse eesmärgil.

Kõrvalt me näeme, et midagi on valesti, kuid kas me mõtleme ikka miks midagi on tehtud ja korraldatud.Saan loomulikult aru Ansipi kui Aaviksoo ärritumisest, sest isiklikult minu närvid oleks ka lõpuni pinges olnud, kui suur mass mittemillegist jagajaid ainult nõuab, teadmata kust seda saada.Mina kutsuksin kõik need targutajad isiklikule vastuvõtule oma ettepanekutega ja siis kalkuleeriks lahkarvamuste üle.

Olen täiesti veendunud, et selle nn. tsirkuse tagajärjel tuleb tõesti kartulikoori süüa. Hetkel aitab vaid tarbimisharjumuste muutmine.

:)

#2964 Re: Aga edasi

2012-03-11 12:00

#2951: strateegia - Aga edasi 

 Miks mitte minna ise riigipeaks parema tuleviku nimel ja saada kõrget palka ja jagada seda ka kogu Eesti rahvale?


Külaline

#2965

2012-03-11 14:30

Я не такой свободной Эстонии хотела для себя и своих детей!!!В нынешней Эстонии жить невозможно!!!!
Если не сменить правительство,придётся сменить место жительства,как это уже сделали тысячи сограждан!!!
Антсипа В ОТСТАВКУ!!!!!!!!!!!!!!!!

Külaline

#2966

2012-03-11 14:44

olen allakirjastanud..

Külaline

#2967

2012-03-11 14:44

ansip,mine koju... aitab sinust!!!
metsast sügavast

#2968 Re: Re: 2956, 2957

2012-03-11 17:07

#2963: Kaasamõtleja - Re: 2956, 2957

Anna mulle andeks, kuid olen näinud päris mitut valitsust siin riigis .. mida olen näinud, see on enamjaolt ehk suuremas osas poliitik, kes ei vastuta oma egomaniakaalsuses mitte kui millegi eest, olgu tagajärjed rahva jaoks, kui hukatuslikud tahes.

Vanasti oli ütlemine ''andis partei ameti, võttis viimase analüüsivõime, arukuse ja inimlikkuse''

Seda riiki juhivad vastutustundetud, siinse rahvaga mitte arvestavad erakondlikke klikkide ahned ja ülbed hävingut külvavad müüdavad inmeksistentsi olevused, kelledest inimese nime väärivad vaid vähesed.

Võin tulla vastuvõtule küll, kuid mitte targutustega, vaid reaalsete ettepanekutega, mis sisaldavad tõeliste riigimeeste eetika ja moraali osa sellisena nagu need ka tegelikult peaksid olema, et kehtiks riigi põhialus .. mida rikkam on riigis elav rahvas, seda rikkam on riik.


Külaline

#2969

2012-03-11 17:15

Olen nõus sellega, et elu Eestis muutub üha võimatumaks ja aeg on midagi muuta... Ka minu lapsed mõtlevad üha rohkem sellele, et peab Eestist lahkuma (üks laps on juba lahkunud)

Külaline

#2970

2012-03-11 19:34

Mulle läks sügavalt hinge Ansipi lause, et lasteraha pole mõtet suurendada, kuna lapsevanemad joovad selle lihtsalt maha. Olen kahe käega poolt, et Ansip peaks tagasi astuma! Sellist peaministrit pole Eestile vaja, kes oma kodanikest ei hooli ja neid solvab. Jah, lapsevanemate hulgas on joodikuid, kuid kõik neist, kes on töötud ja vajavad abi, ei ole veel loodrid ja joodikud!
üleskutse

#2971

2012-03-11 20:07

Homme anname venkudele malakat ja ajame nad minema. Kuradi okupandid raisk. Ansipi ajame ka minema.
Juss

#2972

2012-03-11 20:45

Kui mõni tibla julgeb homme miitingul rääkida vene keeles, saab ta üle kurgi.

Külaline

#2973

2012-03-11 21:20

aaaa
agent 007

#2974

2012-03-11 22:37

ansip tvoje mesto na parawe
ad

#2975 Re:

2012-03-12 03:05