AVALIK KIRI EESTI VABARIIGI PEAMINISTRILE

Võtke petitsiooni autoriga ühendust

Arutelu teema on petitsiooni AVALIK KIRI EESTI VABARIIGI PEAMINISTRILE jaoks automaatselt loodud.


Külaline

#951

2011-11-26 13:41

Õige jutt!!
Елена 50 лет

#953 Re: Re: Re: Re:

2011-11-26 13:55

#942: Veiko Rämmel - Re: Re: Re:

Ja ,sellega olen nõus.Eesti keelt peab õppima, enda arendamiseks vähemalt.Mida rohkem keeli tead , see  on kasulikum ju iseendale.Sama võin ütelda eestlaste kohta, õppige peale inglise  ka  venekeelt . Keegi ei tea, kuna keeleoskus võib  kasulik olla.Arukad inimesed just seda teevad.

Да, с этим согласна.Эстонский учить нужно, по-крайней мере для своего развития.Чем больше языков знаешь, тем полезнее для себя .То-же самое могу сказать и эстонцам, учите кроме английского и русский язык тоже. Никто не знает, когда знание языка может пригодиться.Разумные люди именно это и делают.


Külaline

#954

2011-11-26 13:57

Г-н Ансип делает вид что он патриот своей страны, но по моему мнению он делает все только во вред Эстонскому государству.
Veiko Rämmel

#955 Re: Re: Re: Re: Re:

2011-11-26 14:01

#953: Елена 50 лет - Re: Re: Re: Re:

Ma ei saa oma vene keele oskuse üle kurta, tõlgin isegi raha eest. Kuna mul vene keelset klaverit hetkel ei ole, siis ma eriti ladina tähtedega vene keelt kirjutama ei kipu. Kuid jutt oli ju muust?


Külaline

#956

2011-11-26 14:01

Пашол вон......

Külaline

#957

2011-11-26 14:15

Rahvaalgatusena peaministri tagandamine on esimene omalaadne ettevõtmine, mis vajab aina enam rahva toetust! Mina toetasin seda, kuna ma ei ole rahul meie rahva ja riigi olukorraga ja meie poliitikute tegemistega.
Veiko Rämmel

#958 Re:

2011-11-26 14:17

#957: -

Tänud, äkki hakkab tõesti jää liikuma.


Külaline

#959 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2011-11-26 14:17

#955: Veiko Rämmel - Re: Re: Re: Re: Re:

Täpselt jutt oli muust ...Ära võta enda peale kõik , ma tean et sa valdad ilusti vene keelt :)


Külaline

#960

2011-11-26 14:20

No comments

Külaline

#961

2011-11-26 14:22

Parem hilja kui mite kunagi

Külaline

#962 Re: Re: Re: Re:

2011-11-26 14:25

#942: Veiko Rämmel - Re: Re: Re:

Sa    ise,  Veiko,   saad väga hästi aru, et asi pole keeles. Sa luiskad, meile, ja ise endale ka. Hoopis mitte  keeles. Vaid selles, et  et   sulle   tundub,  et  sinul peaks olema minu ees  eelisõigus. /meil on siin eelisõigus/ Aga,   sa ise saad aru, et see  sinu  /mis tähendab/ -  see  on sinu, Veiko loogika. Sest  tegelikult sul ei ole minu  ees mingit eelisõigust.  Sest  on ka teiste  inimeste loogika,  mis ei pruugi sinu loogikaga  kokku minna.   Ja  tsiviliseeritud inimeste loogika on selline,  et  kõik inimesed on  võrdsed.  Sõltumata  oma  keelest, nahavärvist  ja soost. Ja  sõltumata sellest, et  mõni kord  tahaks endale  rohkem õigusi, kui on  teistel.  Ja   sellist  üherahvaosa eelisõigustamist   tsiviliseeritud mailmas nimetatakse  sõnaga  "rasism". Kui  räägid siin   EV  konstitutsioonist,   loe korra läbi ka Inimõiguste Delkaratsiooni, näiteks  I paragrahvi.

Nii et  kui võtsid enda peale eesvedaja roll, ole palun aus algusest lõpuni.  Muidu see sinu  KIRI  saab  hoopis teise tähenduse,  kui   see  algusest tavalugejale  tundub.

Marksi Karla

#963

2011-11-26 14:27

Kapitalist sööb päevas ära kaks kana,tööline ei söö midagi,kuid keskmiselt söövad nad kumbki ühe kana päevas.
Veiko Rämmel

#964 Re: Re: Re: Re: Re:

2011-11-26 14:33

#962: - Re: Re: Re: Re:

Ma ei vaidle, ma ei vaidle võrdsuse vastu. Eelisõigus oli öeldud muu mõttega. Eelisõigus, kui põlisrahvusel, kellel ei ole teist kohta maamunal, mida omaks nimetada. Ja ei ole mõtet mind siin rassistiks tembeldada. See on sotsialistide ja vasakpoolsete väljamõeldis, et oma inimsööjalikke tegusid õigustada. Isiklikult minul ei ole neegri vastu midagi, ega ka venelase, kui ta vaid minu põlisel kodumaal domineerima ei taha hakata. See on iseasi.Seega ma ei valeta vaid vestan sulle alasti tõde.

Muide samasuguse ideoloogiaga hävitati indiaanlased nende omal kodumaal Ameerikas. Lihtsalt valged arvasid, et nendel peavad olema seal võrdsed õigused, kuidagi sujuvalt aga kadusid indiaanlaste õigused sootuks ja nüüd on nad enamasti assimilleeritud inglise keelseteks, muidugi on väikseid erandeid.


Külaline

#965

2011-11-26 14:38

Я не хочу жить в стране бомжей, где не востребованы молодые кадры, где правительству всё равно на граждан!!!

Külaline

#966 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2011-11-26 14:46

#964: Veiko Rämmel - Re: Re: Re: Re: Re:

keegi  pole ütelnud,  et SINA OLED  rassist.  Ühe rahvuse  eelisõiguste ideoloogiat  nimetatakse rassismiks. Indiaanlased  on paha  näide,   seal oli tegu plaanilise  genotsiidiga,  ja territoriumi  vallutamisega.   Ja  meie elame  21 sajandis, mitte 18. 18 sajandis  eestlased polnud siinmaal   orjad.


Külaline

#967 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2011-11-26 14:47

#966: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

vabandust, OLID orjad.


Külaline

#968

2011-11-26 14:53

Ансип - американская марионетка, не дальновидный и не тактичный руководитель и политик!
Veiko Rämmel
Selle petitsiooni autor

#969 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2011-11-26 14:55

#966: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Ei ole, analoogia selles, et sissetungijad soovisid endale eriõigusi ja oma keelele, kas sa tõesti analoogiat ei näe? Ei ole ju mingit vahet milliste vahenditega seda tehakse. Rääkisid 21 sajandist ja tõsi ta on, nüüd nõutakse eriõigusi sissetulnute keelele rahumeelsete ja poliitiliste ning diplomaatiliste vahenditega. Tulemus lõppkokkuvõttes ikka sama. Piisab, kui vaadata Ida-Virumaad, eriti Narvat ja Sillamäe kanti. Eesti keelne areaal algab umbes Jõhvist. Ma olen palju rännanud ja ka seda kanti tunnen hästi. Näiteks Narva-Jõesuus kõndides on Eesti keele kuulmine tänaval haruldus.

Eks olen ise ka süüdi, kohaliku venelasega kõneldes lähen vene keelele üle, sest mul on lihtsam ja seda vaatamatta sellele, et teine üritab Eesti keelt purssida. Samas on kõik kinni tahte taga. Kui rääkida koolide sunniviisiliselt Eesti keelsele õppele üleviimisest, siis leian ka ise, et seda oleks võinud pehmemalt teha.


Külaline

#970 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2011-11-26 15:11

#969: Veiko Rämmel - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Vot selles ongi asi...(Kui rääkida koolide sunniviisiliselt Eesti keelsele õppele üleviimisest, siis leian ka ise, et seda oleks võinud pehmemalt teha). Üldiselt , kõik poliitilised sammud pidi pehmemalt teha, siis oleks absoluutselt teine resultaat.


Külaline

#971

2011-11-26 15:13

Ansip ei soovi kuulata inimesi, ta ei soovi kuulda mitte keegi... Ta viib meie riigi purustamisele

Veiko Rämmel
Selle petitsiooni autor

#972 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2011-11-26 15:18

#970: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Aga siin on ka teine tahk. Vaata asja eestlaste poolt ka. Mõõt on täis, kui sa jääd ikka oma põlisel kodumaal vähemuseks ja emakeeles enam asju ajada ei saa? Narva näide. Seega oleks vene kogukond pidanud ka ise rohkem püüdma, kuid võta näpust...


Külaline

#973

2011-11-26 15:21

Kahju,et siiani eestlane kardab enese pärast ja ei julge oma nime avalikustada. Kirute kodus, tööl, saunas, kõrtsus jne.
Ega ühe skalbi võtmine ei lahenda paljut, ent kusagilt tuleb alustada. Ärge kartke, sõbrad, midagi pole kaotada!

Külaline

#974

2011-11-26 15:28

v estonii ne vozmozno zitj!!!

Külaline

#975 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2011-11-26 15:48

#972: Veiko Rämmel - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Minule on kergem, siiamaani töötan eestlastega koos ,elan ka ...mitte Ida - virumaal , nii et minule lihtsalt vedas.Mis puutub Ida-viru , Sillamäe jne ja Narva kõige rohkem... tekkib  suur küsimus , kes  õpetab lapsi ja noori  eesti keelt ? Kui eesti rahvusega  õpetajaid selles linnas   lihtsalt  pole ???