ESM rahvahääletusele!

Võtke petitsiooni autoriga ühendust

Arutelu teema on petitsiooni ESM rahvahääletusele! jaoks automaatselt loodud.


Külaline

#26 Re: Re:

2012-07-23 22:38

#20: Mõistus kutsub - Re:

Kas on oht et Brüsselis hakatakse meie küüditamisi korraldama? Ja selle vältimiseks astume EL-st välja, loobume eurost, maksame EL-ile saadud toetusemiljardid tagasi ning oleme taaskord uhked ja täiesti vabad? Tegemist ei ole ju päevapoliitikaga vaid liikmesriikide majanduse päästmisega. Selle liidu kokkuvarisemine oleks pehmelt öeldes kahjulik kõigile liikmetele.

Kui Eestis on väga paljudel elu praegu kehv siis milline see veel oleks ilma EL toetusteta, EL sisepiirideta majanduse eelisteta?

EV põhiseadus ei ole dogma mida mingil juhul iialgi muuta ei tohi. Seadused on inimese jaoks mitte vastupidi.

 


Külaline

#27

2012-07-23 22:44

Eesti Vabariiki ei ole, kui ei kehti põhiseadus. Kas saame veel asja pea pealt tagasi keerata jalgadele, või ongi kõik rongina läinud?

Külaline

#28

2012-07-23 22:44

ESM rahvahääletusele!

Külaline

#29

2012-07-23 22:58

KINDEL EI ESM .le .VALITSUS PEAB TAGASI ASTUMA KUNA EI TUNNISTA PÕHISEADUST JA TEGUTSEB OLENEMATTA RAHVA TAHTESTJA EI VÕTA RAHVA ARVAMUST KUULDA ,SEE ON DIKTATUURLIK RIIK ,DEMOKRAATIJAST POLE ENAM MIDAGI JÄRGI ,DIKTATUURI VÄGIVALDA SAAB PEATADA VAID SAMADE RELVADEGA EHK VÄGIVALLAGA DIKTAATORITE VASTU .

Külaline

#30

2012-07-23 23:22

Kommentaariks lisan ühe video lõigu,kus on kõik öeldud
http://youtu.be/er1v7T5fUkc
dnd

#31

2012-07-23 23:28

Olete oma keele unustanud kallid palvekirjanikud. Esimeses lauses on kirjaviga. Olen rahvahääletuse poolt.

Külaline

#32

2012-07-23 23:35

sellistel teemadel peaks olema rahva hääletus

Külaline

#33

2012-07-23 23:44

Kõike võib ju panna rahvahääletusele aga kas rahvas teab parlamendist ja valitsusest paremini mis on õige? Kas rahval on piisavalt pädevust ja infot?
ÖINE Vahtkond

#34

2012-07-23 23:47

Toetame seltsimees Sudakut.

Külaline

#35 Re:

2012-07-23 23:50

#33: -

ons parlamendil ja valitsusel piisavalt pädevust ja infot?

ehh targad

#36 Lahmimine

2012-07-23 23:56

pole minu arust mõtet tagangt järele rusikaid vehkida... vaadakem mis poliitilises kontekstis Euroopa ikka tegutseb ja kas on alternatiividel juba tehtud valikute kõrval ruumi?

Külaline

#37 Re: Re:

2012-07-24 00:19

#35: - Re:

Küllap siiski rohkem kui tädi Maalil ja onu Kaljul?

Mõistus kutsub taas

#38 Re: Re: Re:

2012-07-24 00:43

#26: - Re: Re:

Teie väljendatu on minu arvates ikka päris esmaklassiline demagoogia või siis tahtmatus kogu teema olulisusest üldse aru saada. Minu küüditamise näide oli lihtsalt toodud, et ilmestada, kuivõrd absurdne on sedasorti mõtlematu kaasajoosksmine iga suvalise asjaga, mis Berliinist (ringiga Brüsselist) meile siia tuleb. Kuigi ma leian, et teie tekst on niivõrd lahmiv, et see ei väärigi vastust, vastan ma ikkagi lihtsalt põhimõtte pärast teie väljatoodud kohtadele:

- Ma ei ole kusagil rääkinud EList väljaastumisest ega eurost loobumisest. Kuigi viimasest tuleks kohe kindlasti loobuda ja jääb ka arusaamatuks, mis põhjusel sellega üldse liituti, kui oli teada, kui ränk on selle konkreetne hind meie eelarvele. Eurole üleminek oli puhtalt ideoloogiline, mitte majanduslik otsus.

- EList ei saa keegi mingit ,,abi'' nagu meile tihtipeale serveeritakse, vaid tegu ongi toetustega, mida jagatakse vastavalt paikapandud prioriteetidele kõigile liikmesmaadele, kes panustavad ka ühisesse kassasse. Näiteks põllumajandustoetuste osas eelistatakse meie omadest oluliselt paremas seisus olevad Lääne-Euroopa põllumehi. Ning minu teada ei tohi ELis ka ükski riik ise põllumajandust eraldi toetada, ehk ka muid valdkondi, mille eest Brüssel n-ö hoolitseb. Kuid isegi kui me EList lahkuksime jääks arusaamatuks, miks peaksime me midagi tagasi maksma. Kas teie nägemus on selline, et iseseisvus müüdi maha eurotoetuste eest? Niisamuti eurotoetused on probleem meile. Meie riigi ,,oskuliku'' juhtimise juures on juhtunud nii, et pea iga kuues euro (kui õigesti mäletan) riigi eelarves on euroraha. Kah mul asi, mille üle uhkustada. Iseasi on, aga see kui palju neist summadest ka reaalset kasu on Eesti jõukuse ja elatustaseme kasvatamise osas, kuna tihtipeale jääb mulje, et suurem osa rahadest läheb betooni, asfaldi ja petturite taskutesse. Seda Pealtnägija osa mäletad, kus räägiti, kuidas tehti fiktiivseid kraave ja muud fiktiivset tööd PRIA rahade eest?

- Eestil ei olnud mitte kui midagi häda sel ajal, kui me EList väljas olime. Ning olla peremees oma maal, mitte praktiliselt alam ühes ebademokraatlikus liitriigis, oli tõesti ja oleks ka nüüd uhke ja hea. Mis puutub liikmesmaade majanduste päästmisse, siis ehk olen ma lihtsalt rumal, kuid mina (ks. paljud mainekate ülikoolide teadlased) ei näe abipakettidel suurt mõtet. Majanduste päästmisest on asi küll väga kaugel. Päästetakse ikkagi eeskätt suuri Saksa-Prantsuse-Briti pankasid. Siinkohal, kuidas kriisist üle saada on eeskujuks Island. Pankrot on normaalse (majandus)elu osa. Pangad peavad ise vastutuse võtma ja elu läheb edasi. Pankrot ja ka ELi kadumine oleksid kahjulikud vähestele (eriti suur löök föderalistide egole), kuid suures plaanis oleks tegu teretulnud ja puhastavat toimet omavate nähtustega.

- Mis puutub ELi siseturgu, siis selleks, et sinna kuuluda ei pea üldse olema ELi liigegi. Ka Norra ja Šveits on osa EList majanduslikus mõttes erinevate lepete kaudu. Seadused on tõesti inimeste jaoks. Sellepärast on riigi alustaladega mängimine poliitikute poolt vastuvõetamatu ja absoluutselt iga põhiseaduse muudatus peaks olema automaatselt rahvahääletuse teema. Kui meil on demokraatia, siis meil on demokraatia. Kui rahval, aga oma elu üle otsustada ei lasta ja ise selle üle vastutust võtta, siis ei oma ka poliitikud enam moraalset õigust varjuda demokraatia ja poliitilise mandaadi loori taha, sest et on liigutud juba sujuvalt üle autoritaarsele režiimile. Rahva võimult väheste võimule.

- Ja peab ka küsima, et kus kohas eurofiilid on nii osavalt õppinud teineteisega siduma asju, mil mingit seost omavahel tegelikult ei ole (a la eurotoetused ja abipaketid)?


Külaline

#39

2012-07-24 00:50

Vägisi tahavad see punt Ameerika õhutusel uut Ühtset Kolmandat Euroopa Reichi püsti upitada. Hilja tegelt - tänane puhtalt raha sinna-tänna liigutamisele püsti ehitatud maailma majandussüsteem laguneb täiega. Ei aita siin ei täi- ega püssirohi. Uus maailmakord hakkab tulevikus hoopis teisi jooni võtma ... Ja kindlasti ei kanna see endas ei acta ega ESM-i projekteerijate kuvandeid ega meeltesegaduse ootusi!

Külaline

#40 Re: Re: Re: Re:

2012-07-24 02:14

#38: Mõistus kutsub taas - Re: Re: Re:

Aga teeme siis selgeks mida taotleme ja ja hakkame selle nimel petitsioonile allkirju koguma!

Arvate et eurost loobumine on kasulik aga EL-i võiksime esialgu ikka jääda? Millist kahju oleme eurole üleminekuga saanud, millist ränka hinda maksnud? Et hinnad poodides ümardati ülespoole ja rahvas maksab kõik selle kinni? Ma arvan et see on siiski tühine võrreldes kokkuhoiuga mida ühisraha Eestile annab. Me asume Euroopas ja globaalselt oleme konkurentsivõimelised ikkagi vaid ühtse majandusruumina kuhu ka Eesti kuulub. Need ei olnud ainult vihatud poliitikud kes EL-i ja euro poolt olid, vaid ka meie keskpank, kommertspangad, enamik majandusteadlasi ja äriinimesi. Kas nad kõik eksivad? Need miljardid (kui õigesti mäletan siis 20% meie iga-aastasest riigieelarvest, tunduvalt rohkem kui ise sinna maksame) mida EL-st saame - nimetagem seda siis toetuseks, abipaketiks, nagu vaid soovite - on kasutud kuna lähevad nagunii vaid mõttetusse asfalti, betooni ja petturite taskusse? Ehk mäletate veel mida pankade pankrotid rahvale tähendavad, Eestis on ju neid olnud küll.

Ma ei ole küll mingi teadlane aga mulle tundub et Eestis on siiski demokraatia, st valime oma esindajad parlamenti kes meie eest otsuseid langetab. Miks peaksime igas asjas rahvahääletuse korraldama, kas te tõesti arvate et rahvas on alati kõige pädevam?

 


Külaline

#41

2012-07-24 09:31

Vähemalt petitsiooni preambulas võinuks lahtiseletada lühendi, mis pealegi tuletatud inglise keelest, kuid tõesti on sama ka eesti keeles - ESM - European Stability Mechanism- - Euroopa Stabiliseerimise Mehanism. Kindlasti on hulk inimesi, kes täpselt saavad aru, millele tuleb allkiri anda, kuid on hulk rahvast, kes tabavad, et jah, see on paha asi - aga mis asi konkreetselt?
Alar Sudak

#42 Re:

2012-07-24 10:36

#33: -

 

Kõike võib ju panna rahvahääletusele aga kas rahvas teab parlamendist ja valitsusest paremini mis on õige? Kas rahval on piisavalt pädevust ja infot?
Selle loogika järgi ei tohiks rahvale isegi valimisi usaldada, sest valimised mitme variandi vahel on tunduvalt keerulisem, kui valimised iseseisvuse kaitseks.
Loll inimene olen

#43

2012-07-24 11:13

Olen jah ajupestud ja mida iganes, kuid tean nii päris mõndagi. Eesti saanud EL'ilt ja saamas kokku 5 miljardit eurot toetusi. Maksnud pole me mitte midagi selle summa kõrval. Okei, garanteerime ca 400 miljoni euroga liidukaaslast.


Kas tõesti EL on nii halb, et ilma EL'ita oleks Tartus Ülikooli Kliinikumil selline kompleks? Kas oleks Tartu Teaduspark valmis? Ei, isegi mitte meie maanteed, mis on praegu isegi heas korras. Me oleme palju rohkem saanud ja kui nüüd võiksime solidaarsusest ja südametunnistuse järgi aidata, siis ollakse vastu?

Kui meie oleksime hädas ja teised keelduksid aitamas? Siis oleks küll vist suured rõõmuhüüded ja zestid.

Külaline

#44

2012-07-24 11:19

Toetan täiesti, väga mõistlik ettepanek riigile võetavaid kohustusi enne detailselt läbi arutada.
feef

#45 Re:

2012-07-24 11:33

#43: Loll inimene olen - Jälle valetatakse ikka väga nahhaalselt ka veel. EESTI osa EFSM-is on (478 miljardit) ja ESM (500miljardit eurot ) mida me sisse maksame ja garanteerime. Ja vaadates EÜ koperatiivi majandust ja rahandust on selge, et kogu see kupatus läheb omadega põhja. Itaalia on ak kohe lisandumas sellesse abivajate klubisse ja siis tuleb tuleb panna välja abipakett summas 500 miljrdit ja EÜ on omadega käpuli kuna sellsit summat ei ole kuskilt võtta. Eeti osa on EFSM ja ESM-is on 0.18% ehk 5.4 miljardit on meie kanda. Nii et ärge puhuge mulli siin jaärge valetage. Fakte on vaja.EÜ fonfidest saadu aj siin kulutatu kohta paluks usaldusväärset statistikat. Numrites ja soliidset allikat.

 


Külaline

#46

2012-07-24 11:40

Olen jah ajupestud ja mida iganes, kuid tean nii päris mõndagi. Eesti saanud EL'ilt ja saamas kokku 5 miljardit eurot toetusi. Maksnud pole me mitte midagi selle summa kõrval. Okei, garanteerime ca 400 miljoni euroga liidukaaslast.
Kas tõesti EL on nii halb, et ilma EL'ita oleks Tartus Ülikooli Kliinikumil selline kompleks? Kas oleks Tartu Teaduspark valmis? Ei, isegi mitte meie maanteed, mis on praegu isegi heas korras. Me oleme palju rohkem saanud ja kui nüüd võiksime solidaarsusest ja südametunnistuse järgi aidata, siis ollakse vastu?

Kui meie oleksime hädas ja teised keelduksid aitamas? Siis oleks küll vist suured rõõmuhüüded ja zestid.

100% sama meelt. Ja asi pole ju vaid Kreeka, Hispaania jne vigade kinnimaksmises, nende pankrotist päästmisega aitame kogu EL süsteemil püsima jääda mis on ka Eestile vägagi oluline.

Külaline

#47

2012-07-24 11:52

Mõistlik tegu - aga kaldun arvama, et meie riigis on hetkel seis selline, et las koerad hauguvad, karavan läheb ikka edasi.

Külaline

#48

2012-07-24 12:05

Kuigi ESMi rahvahääletusele panek on minu hinnangul meie põhiseaduse vastane (§ 106) kutsun antud petitsiooni allkirjastamisega üles lükkama edasi ESMi ratifitseerimist. Leian, et põhjendatud vastuseid ja valitsuse selgitust vajavad Riigikohtu poolt tõstatatud küsimused Eesti riigi pädevuse delegeerimise osas Euroopa Liidule. Selliste otsuste langetamisel tuleb teha rohkem selgitus- ja teavitustööd!

Külaline

#49 stirlits müllerson

2012-07-24 12:13

mind huvitaks küll erinevalt valitsejatest rahvaarvamus-saaks vähemalt teada,kui palju poolt,-ja vastu ning paljud üldse viitsiksid hääletada..ikkagi on rahvahääletus democratose alus!
tuulepea

#50 Võib-olla ühinekski...

2012-07-24 12:15

...kui petitsiooni esimeses lõigus poleks õigekirja viga...
"Meie, allakirjutanud... toetame üheksa(t) riigikohtunikku..."